Avonden: Na de Algemene Jaarvergadering op 1.4.1966 volgde de film voorstelling door de heer Schelling, filmpropagandist van Politiedié- renbescherming. Het bleek dat deze meer belangstelling van de leden had dan de algemene vergadering gelf. Op deze avond waren ook de le den van de afdeling West ^eeuws-Vlaanderen van Politiedierenbescher- mmg uitgenodigd. In totaal waren 64 belangstellenden aanwezig. Het gebraahte werd op soms zeer humoristische wijze door de heer Schel ling toegelicht. Daar het niet altijd even gemakkelijk is een avond te organiseren was de oorzaak dat de volgende avond eerst op 23 november kon wor den gehouden. Als spreker met dia's trad op de heer Boot uit Haam stede, voorzitter van onze zusterorganisatie van Schouwen-Duiveland. De belangstelling voor deze avond viel eerlijk gezegd tegen. Slechts een dertigtal bezoekers was aanwezig. De afwezigen hebben veel gemist Tenslotte werd door de heer G-oossens, hoofdambtenaar van Staats bosbeheer een avond verzorgd in Hotel Balmoral te Sluis. De belang stelling voor deze avond was groot, 67 belangstellenden, waaronder verschillende leuen van het Nut van het Algemeen Belang, departement Sluis-Aardenburg. Er werd nl. een voorlopige overeenkomst gemaakt met dit departement dat de leden onderling de avonden door elk gegeven konden bijwonen. En wel speciaal voor hen die bereikt konden worden zonder het maken van grote onkosten. Het is voor onze Wacht nl. niet mogelijk voor elk der avonden te geven door het hut een uitnodiging rond te zenden ivm. de hoge portokosten. Mededelingenblaadjes. Er verschenen in 1966 slechts twee mededelingen blaadjes. Het aantal inzendingen om deze te vullen waren helaas zeer gering. Het is spijtig dat de leden hiervoor zo weinig blijk geven hun verantwoordèhgjkheid te beseffen. Tenslotte zijn er altijd wel moment opnamenoin de natuur diewaard zijn om eens aan de anderen mede te de len. De leden die wel iets inzonden hartelijk dank voor hun bijdrage, Ook was het jammer dat op de oproep om medewerking tot het verza melen van gegevens betreffende een zestal vogelsoorten op twee uitzon deringen na, niet werd gereageerd. Het kan niet anders of dit^moet de naam van onze Wacht, die hoog staat aangeschreven in ons land, gro te afbreuk doen. Steeds weer is er gewezen dat het verzamelen van gegevens een zeer be langrijk punt van arbeid is voor Vogelbescherming. Zonder wetenschappelijke gegevens, hoe gering ook, kan nooit een be roep gedaan worden op de overheid om beschermende maatregelen te over wegen. Vooral nu ons gewest in ernstige mate bedriegd wordt door velerfei ge Varen vooe de vogelstand. We denken maar aan het gevaar vppr de schorren voor Braakman en Pau- linapolder. Het laatste woord hierover is gelukkig nog niet gesproken Natuurlijk mogen wij de economische vooruitgang van ons gewest niet tegen houden. Maar door gezgmelijke inspanning is er altijd nog wat t redden. Met de handen in de schoot zitten em later ach en wee roepen is nog nooit iets bereikt. We moeten ook maar afwachten wat het streekplan voor ons in petto heeft. We zullen alle aandacht hieraan moeten besteden wanneer dit ter visie wordt neergelegd. Opdat niet meer verloren gaat als strikt noodzakelijk is. Het ware zeer gewenst hierover een vergadering te beleggen. Met angst en beven zien we de verwijdering tegemoet van de meidoorns op Noord-Bevaland. Wanneer het perevmur, aldaar aangetrof fen, zich verder verspreid en overslaat naar andere delen van ons ge lest, dan is de ramp voor de vogelstand niet te overzien. Wij menen dat we nu reeds fel moeten protesteren tegen alleen al de gedachte maar dat dan nog meer meidoorns moeten worden uitgeroeid. Met angst en beven zien we ook de verdere ontwateringsplannen in uit voering in ons gewest. Er zal terdege rekening gehouden moeten worden -dat de-

't Duumpje | 1967 | | pagina 5