HEEFT OOK AL IETS GEDAAN - aan de oproep tot het tellen van broed- gevallen van de in het vorige blaadje vermelde vogelsoorten? Zo- niet, hier -ligt een unieke kans voor U! Meerderen gingen U ree.ds voor. Ook veel leerlingen van scholen gaven reeds een goed voorbeeld. Bijgaand een lijst voor telling van bewoonde nesten van de huiszwaluw. ■Geeft niet als deze lijst gekreukeld en besmeurd op het sekretariaat komt De lijst wordt uiterlijk 15 september 1967 ingevuld te rugverwacht op Helsinkiëtraat 2 te Oostburg. WIJZE MANNEN moeten beslissen over het wel en wee van belangrijke ter reinen in West Zeeuwsch-Vlaanderen van belang voor fauna en flora. We lezeh in de pers dat het gemeentebestuur van Terneuzen aan het bestuur- van de gemeente Biervliet gevraagd heeft om medewerking tot het toestaan van uitbreiding van de DOW op grondgebied van Biervliet, welk gebied.later bij een eventuele herindeling niet tot het grondge bied komt te horen van Groot-Terneuzen. We hebben reeds onze mening hieromtrent naar voren gebracht. We kunnen nu nog alleen maar hopen dat de wijze mannen die hierover moeten beslissen ook aan iets anders den ken dan aan geldelijke belangen. Wat aan terreinen voor de vogels daar verloren dreigt te gaan kan in de toekomst niet meer teruggewonnen wor den. Verder denken we aan het plan om bij de Plaat hét orchideeen terrein van geheel Zeeland) over te gaan tot het inrichten van een caravanterrein. De heer Termote, wonende aldaar heeft gemeend een ver zoek in t° dienen bi.j het College van Burgemeester en Wethouders te Aar denburg tot wijziging van het bestemmingsplan, om vergunning tot het inrichten van een caravanterrein op zijn weide en boomgaard. Dat iemand probeert op een eerlijke wijze zijn brood te verdienen is logisch, is hij zelfs ten opzichte van zijn gezin verplicht. Om ech ter reeds folders uit te geven zonder dat een vergunning is aangevraagd en verleend, reeds tot verbouwing over te gaan lijkt wel iets op het afdwingen van aan vergunning. Het is ons bekend dat er reeds verschillende bezwaarschriften tegen dit plan zijn ingediend. Wij menen dat het toestaan van een dergelijke vergunning het toe zicht op het natuurgebied De Plaat zeer zal verzwaren, Bordjes met ver boden toegang zjfLlen niet voldoende zijn, flora en fauna zal een offer moeten brengen, brandgevaar op dit terrein is niet denkbeeldig. Wanneer toestemming wórdt verleend, zl jn de kosten tot bewaking van dit terrein door onze Wacht gemaakt tevergeefs geweest. Wij hopen en vertrouwen er zelfs op dat de wijze mannen die over verzoek.en bezwaarschriften zullen moeten beslissen een wijs besluit zullen nemen. (Opdat ook de volksgezondheid geen schade zal ondervinden van een caravanterrein zonder riolering). Het volgende mededelingenblaadje verschijnt in september a.s. met oa. de verslagen van de gehouden uixstappen.

't Duumpje | 1967 | | pagina 2