MEPEPELINGENBLAAPJE van de VOGELBESCHERMINGSWACHT WEST ZEEIJWSCH VLAANDEREN" mei 1968 12e jaargang no, 1 voorz,J.L.van Leeuwen, Oude Haven 8, Oostburg secr, s H. Enkelaar, Helsinkistraat 2, Oostburg giro 2378707 Vogelwacht Oostburg Bestuursmededelingen De beroepswerkzaamheden van de secretaris laten hem minder gelegenheid zich aktief in te laten met de gang van zaken tegenwoordig dan voorheen het geval kon zijn. Onze secretaris is als vogeldeskundige met zijn grote kennis van onze streek op natuurgebied de eerste om het werk van de "Vogelbescher- mingswacht West Zeeuwsch-Vlaanderen" te aktiveren. Het doel van de vereniging is "te bevorderen dat de huidige vogelstand in geheel West Zeeuwsch-Vlaanderen voor het nageslacht behouden blijft en dat deze vogelstand zo mogelijk verbe terd wordt", aldus art. 2 van de Statuten. Daaraan heeft de secretaris zijn volle aandacht gegeven. Hij stimuleerde voor lichting op de lagere scholen, hij trad op als gids, hij organiseerde excursies, hij vertegenwoordigde onze vereniging bij de Commissie Samenwerking Vogelbe scherming in Nederland. Aan de streekdocumentie werkte hij ijverig en het ver schijnen van de AVI-FAUNA over onze streek wordt algemeen zeer gewaardeerd. In !t verzamelen van gegevens over de vogelstand, tellingen, de vogeltrek, kreeg hij slechts hulp van de jeugdleden. Er is nog meer te doen. Als t winter is moet er worden opgelet om bij langdurige sneeuw of aanhoudende vorst de voedselvoorziening op gang te brengen. Niet alleen het voedsel verzamelen, doch het transport naar de voederplaatsen is dan dikwijls een zware opgave. Bij ge vaar van olie op de Schelde of langs de stranden is de sekretaris op wacht. Slechts weinigen helpen hem. Het mededelingenblad schrijft hij gewoonlijk alleen vol. Ditmaal is !t anders, maar dat is voor het eerst! Het bestuur zal trachten verbetering te brengen in de taak van de secretaris. Aan een vaste kern van leden zal worden gevraagd een onderling overeen te komen taak vrijwil lig op te nemen, teneinde meer doeltreffend te kunnen werken aan de doelstel ling van de Vogelbeschermingsvfacht. Op een in !t najaar te houden ledenverga dering zal dit nader worden besproken. Pas na oktober zal dhr. Enkelaar kunnen zeggen of hij meer tijd beschikbaar krijgt. Is dat niet het geval dan zal een andere oplossing moeten worden gezocht. Het bestuur zoekt voorts een penningmeester. De heer Hoogesteger heeft bedankt en gaat vertrekken. "Verschillende leden zijn al gepolst. Er zal uit de leden iemand beschikbaar dienen te komen, waarvoor wij de hulp van de leden in roepen. Heeft ieder zijn contributie 1968 en sommige zelfs vroegere jaren al betaald? Het kost te veel zorg de contributie binnen te krijgen. Laten wij allen de Vogelbeschermingswacht in stand houden. v.L. O

't Duumpje | 1968 | | pagina 1