In de snel veranderende tijden komen nieuwe vraagstukken op voor de vogelbescherming. De milieu-hygiëne is er één van, niet enkel voor de vogels doch ook voor de mens reeds, de toenemende gevaren van stookolie op de Schelde, het vergiftigde binnenwater, de stervende plantengroei langs de slootkanten, de ontsluiting van recreatie-terreinen, enzovoort Wij zijn weer evenver als in 19.64Toen verkeerde het besturen van de Vogelbescher- mingswacht ook in een impasse, Wij halen even het verslag aan: "Onze jaarvergadering op 16 januari 1964 kenmerkte zich wel door een zeer belang- "rijk punt, nl. de Bestuursverkiezing. "ka rijp beraad en na vele moeilijkheden overwonnen te hebben lukte het eindelijk "een voorzitter en een penningmeester aan te trekken. Was de opkomst daarom niet "zo groot als we gewend zijn? Angst voor een bestuursfunctie? Heeft u wel eens een "vereniging zonder bestuur gezien? Voorlopig zijn wij echter uit de narigheden. Als "één der grootste moeilijkheden werd altijd gevoeld dat de functies van secretaris "en penningmeester de laatste tijd in één hand vïaren. Daar ook een voorzitter moest "worden gekozen werd door de vergadering besloten eerst een penningmeester te be- "nuemen. Wij prijzen ons gelukkig dat een west zeeuws-viaming zich bereid verklaar- "de deze functie op zich te nemen en wel de heer J. de Zwart te Oostburg. Daarna "verklaarde de burgemeester der gemeente Oostburg, de heer J.Lvan Leeuwen, zich "bereid om voorlopig het voorzitterschap op zich te nemen. Daar ook de secretaris "aftredend was moest hierin ook worden voorzien. Daar echter de functie van voor zitter en penningmeester nu waren bezet verklaarde deze zich bereid om, na herko- "zen te zijn, weer zijn functie verder voort te zetten." Het zittende bestuur heeft niet helemaal stil gezeten. De Vogelwacht is betrokken ge weest bij de coördinatie van de natuurbescherming in Zeeland, heeft mee geadresseerd bij het vraagstuk van de inpoldering' voorterrein Braakman, heeft bemiddeld bij de ver pachting van het jachtterrein in de Braakman voor het behoud van een bepaald perso neelsbestand, en heeft verscheidene contacten onderhouden. Indien een nieuw dadelijks bestuur kauworden gekozen is het mogelijk de Vogelbeschermingswacht zonder meer voort te zetten. Sr zijn 150 leden op papier, de kasmiddelen bedragen ca9Q0.- netto, er is een goed archief met veel voorbeelden voor 'werkzaamheden, er zijn lidmaatschap pen bij de provinciale en landelijke organisaties, kortom! het apparaat is geheel in stand gebleven. Het hangt nu van de leden af of deze de vereniging willen voortzetten. Het bestuur wil daartoe op donderdagavond 4 februari 1971 een ledenvergadering houden. Dit geschiedt in rest. CHEZ-RBHEZ, Markt te Oustburg, aanvang 20 uur. Oostburg, 15 januari 1971° Het bestuur

't Duumpje | 1971 | | pagina 3