- 6 - Exeursieverslag Natuurreservaat 'De Reep' Op 18 augustus was er een excursie georganiseerd naar het Natuurreservaat de Reep in. Oostburg o.l.v. de heren P. Roorda 'van Ysinga en J. de Zwart. Halverwege' Oostburg en de Reep werden de auto's langs de kant van de Hoge dijk gezet en werd de tocht te voet voortgezet om ondertussen aan de kant van de dijk naar de planten te kijken. Op de Reep aangekomen werden de daar aa»- wezige vogels en planten bekeken door de 1*f aanwezigen. Aan vogels werden waargenomen: Kemphaan, scholeksters met jongen, kluten met jongen, bergeendenmet jongen, strandplevier watersnip, kievit, goudplevier, en kleine karekiet. Aan planten werden gedetermineerd: zeeaster, zeekoraal, strand- zoutgras, zeebies, en melkkruid. Excursieverslag 'De Hoge Platen.' "•Voor de excursie naar de Hoge Platen in de ïïesterschelde op 6 september was het beurtschip van dhr» Klaassen uit Breskens gehuurd. Bij een zwakke zuidwestenwind en een helder half- bewolkte hemel voeren we om 8.^ uur uit de haven van Breskens met 27' personen aan boord. De excursie stond onder leiding van Jan de Zwart die, met zijn boot meevoer om de mensen over te zetten van het beurtschip naar de Plaat, s' Morgens was er eenvoettocht op de Hoge Plaat. Er werd naar vogels gekeken en naar fossielen gezocht. Aan fossiele schelpen werden gevonden 7 pecten soorten, 1 patello spec., Glycymeris, slijkgapen, tapijtschelp, noordse hartschelp, astatre moutayni. Op de Platen werden regelmatig kompas kwallen gevonden en moest de tocht onderbroken worden voor een tiental dode of verlamde vogels

't Duumpje | 1971 | | pagina 10