-10- Voor de iets hoger gelegen gronden is met de aanpalende landbouwers een regeling getroffen voor wat betreft de begrazingsduur i.v.m. zoutvegetatie en broedtijd van de vogels. Verder biedt de Reep een afwisselend landschap en er wordt ook in het beheer gestreefd dat te behouden. Er liggen lange zomen riet velden met op de hogere stukken tussen het riet opschietende wilgen en vlieren. Daartussen beweid grasland en gedeelten hooi land. Enkele stukjes puderaal terrein, die op gelijke hoogte liggen met het akkerland, zullen beplant worden, zoals bijv. een vuilnisbeldje dat intussen geliquideerdis Bij de aanvang van het beheer is kontakt opgenomen met de scholen gemeenschappen Koningin Wilhelmina en St. Eloy uit Oostburg. Onder leiding van de biologie leraren kunnen de leerlingen van deze scholen er voor hun eindexamen hun biotoop-studie uitvoeren. De gegevens- zoals inventarisaties van planten en dieren, bepaling en van zoutgehalte enPH - die de leerlingen verzamelen worden weer door de beheerders gebruikt voor het kiezen van de juiste beheers maatregelen. Zodoende heeft het gebied niet alleen de landschappe lijke on nat-vursebenschappelijke waarde, maar ook een direkte edukatieve waarde. Nu alle werkzaamheden uitgevoerd waren in dit gebied was de spanning bij ons groot; wat zou het resultaat zijn? We moesten niet lang wachten, op 17 maart j.l. zaten er de eerste potentiele broedvogels te fourageren in de bemaling n.l. 5 kluten. Op 31 maart zaten er al 8 exemplaren. Op 5 april kwamen er nog 2 kandidaten, n.l. strandplevier en tureluur. 30 april: 6 koppels kluten, waarvan er 3 broedend,2 koppels strandplevieren,1 koppel tureluurs en 1 koppel scholeksters. 18 mei, alle kluten broeden waarvan 2 nesten al met resp. 1en 2 jongen.

't Duumpje | 1971 | | pagina 14