Mededelingenblad "HET DUIMPJE", van de Vcgelbeschermingswacht ♦West Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 4', september 1971. Corr. adres: Spuistraat 64, Vlissingen girorekening: 3 7 8 7 8 7 t.n.v. Vogelwacht W.Zeeuwsch-Vlaanderen 1. De heer Paul HOUWEN, beheerder van het natuurreservaat "DE BLANKAART" te WOUMEM (West Vlaanderen) heeft zich bereid verklaart voor onze leden een inleiding te houden over "Ieder vogeltje zingt zoals hij gebekt is" (over vogelgeluiden, hun voorkomen en betekenis, met klankopnamen). Hij kan deze inleiding houden op donderdagavond 14 oktober 1971, in café-rest. CHEZ RENEZMarkt 23, OOSTBURG, boven zaal, aanvang 19.3 0 uur. Dit kan een interessante avond worden, met een bekwaam inleider. De heer Paul Houwen is ook bereid na de lezing enkele vergelijkings punten met de vogelstand in het Vlaamse binnenland te maken. Hij kent Zeeuwsch-Vlaanderen. Leden met huisgenoten zijn welkom. Wil men iemand anders meebrengen, die voor onze vereniging belangstelling heeft, dan bestaat daarte gen natuurlijk geen bezwaar. Wij hopen dat er velen zullen komen. 2Verslag filmavond De vogelbeschermingswacht hield op 7 mei jl. een filmavond voor de leden in "Chez Renez" te Oostburg. Opkomst 38 leden. Er werd o.m. een smalfilm vertoond over het leven van de ooievaar met als decor een boerendorp in Sleeswijk-HolsteinIn deze film werd ook aandacht besteed aan enkele bijzondere aspecten als de plaatsbinding en het begroetingsceremonieel, de trek van de ooievaars, het voeden van de jonge vogels door de oude ooievaars en het ringen van de jonge vogels. Een tweede film volgde van de KonNedHeide Mij over het natuurreser vaat De Hoge Veluwe. Een film in zwart-wit over het leven van de grote karekiet en het leven van de ooievaars in Artis. In de opnamen van De Hoge Veluwe zagen wij grote kudden herten in 't wild, de ree bok in de bronstijd en de wilde zwijnen met jongen. De eerste film in kleur over het leven van de ooievaars werd bezorgd door ons lid dhr.D.Geuze, die ook de filmvertoning deed. De bestuurs leden Van den Driest en Basting hadden de leiding wegens verhinde ring van de voorzitter. G.v.d.Dr. 3Verslag excursie naar het verdronken land van Saeftinge Op donderdagavond 27 mei 1971 werd door slechts een zevental leden van onze vereniging een excursie gemaakt in de schorren van het land van Saeftinge. Deze stond o.l.v. dhr. Van de Zande, bekend geleider van dit moeilijke terrein. Vanaf het Ledelplein te Oostburg werd met een volkswagenbusje van ons lid dhr. Puijenbroek in Aardenburg gereden naar het verzamelpunt te Nieuw Namen. Vandaar gingen wij naar de zeedijk aan de schorren. Dhr. F.v.d.Zande leidde ons eerst de schorren in, die een oppervlakte hebben van 3500 ha. Er was kort tevoren uit een wolkbreuk niet minder dan 10 3 mm regenwater geval len. Hoewel dit al een week geleden was gebeurd was dit goed waar te nemen bij de landerijen, de veldvruchten en de hoge waterstand in de sloten. Ook in de schorren stond er veel water, die het gaan we1 bemoeilijkte. Wij zagen veel broedende vogels, nesten met eieren en jonge vogels uit de eieren komend, o.a. zilvermeeuwen. Eieren van kluten, scholeksters, verschillende soorten pluvieren, berg eenden, kwartels, en andere soorten eenden waren bezienswaardig. Het was een zeer mooie en ook leerzame 'avond. Allen hebben genoten

't Duumpje | 1971 | | pagina 1