- 3 Aktiviteiten kalender voor het komend na.jaar: - Zaterdag oktober,een vogeltrek-telling in Cadzand. 's morgens vroeg om 6.15 uur is het verzamelen bij Hotel Noordzee. We kiezen een hooggelegn plaats op de duinen en gaan de herfsttrek bekij ken, die vooral langs de kust gekonsentreerd is.,We hopen veel spreeuwen, leeuwerikken,, piepers, vinken, kneutjes e.d. te zien doortrekken op hun tocht naar het zuiden. - Dinsdag oktober, komt de heer C. Riemslag zijn laatste nieuwe dia's vertonen van flora en fauna in de Braakman. In deze laatste serie zitten een paar zeer zeldzame opnamen. Aanvang 19.30 uur in Hotel 'De Zwaan' te Zuidzande. - Zaterdag 18 oktober, een paddestoelen excursie naar het dennenbosje van de Jaeger ten zuiden van Waterlandkerkje. Leiding van de excursie heeft op zich genomen André de Meyer. Verzamel plaats is de markt -te.Waterlandkerkje, vertek om 15.30 uur. - Zaterdag 25 oktober, excursie naar Kaap Gris Nez in Frankrijk. Dit wordt wederom een trek-telling, maar- dan van een soort zoals u het nog nooit meegemaakt hebt! Duizenden spreeuwen vinken, leeuwerikken enz. steken daar over naar Engeland. Vooral bij mooi nazomer weer is dit een uniek schouwspel. Bij stormachtig weer zijn daar veel zeevogels te zien die naar het zuidelijk halfrond trekken zoals Jan van Genten, storm vogels, vele.soorten meeuwen e.d. Ook het zandstran en de rotsige kusten zullen we nog bekijken. (o„a. anemonen, schelpen, krabbetjes en kreeftjes). En wie zich interesseert voor padde stoelen hebben we nog een aangename verrassing in petto. Bij voldoende deelname zal er een bus gehuurd worden. i

't Duumpje | 1971 | | pagina 7