- 5 - Excursie verslag Natuurreservaat het Zwin, Op 21 juni 1975 hielden we onze eerste excursie naar het Natuur reservaat "Het Zwin" in België. Onder leiding van de conservator Guido Burggraeve trokken we met kj mensen het beschermde gedeelte van het Zwin binnen. Daarvoor had onze gids ons al attent ge maakt op het nest van een ransuil, die zeer waarschijnlijk daar in het park zelf tot broeden is gekomen, en waren we langs een broedkolonie visdiefjes getrokken. V!e waren nog maar net het ijzeren hek, dat de broedende vogels tegen- een al te grote belangstelling moet beschermen, gepas seerd of onze komst werd al opgemerkt door een tureluur, die ons een hele tijd luid roepend vergezelde. Terwijl we de tocht voortzetten in de richting van dë grote broedkolonie van de kokmeeuw heeft deheer Burggraeve ons uitgebreid geïnformeerd over de schorre-vegetatie dier daar te vinden is. Naast de grote brsedkolonie kokmeeuwen' is er nog een kleine kolonie zilvermeeuwen en een kolonie kluten bekeken. Verder werden er aan troedvogels waargenomen: Zwartkopmeeuw, strand- plovierv tureluur, scholekster, holenduif, tapuit, veld leeuwerik en graspieper. Gok kwarnn we nog een kleine en grote mantelmeeuw, een kanoet- strandlojer, en een bonte strandloper tegen op onze tocht, lit alles boeide ons zo, dat we maar zelden dachten aan de kou-, rant het was de zon die ons op deze zomerse d~g flink in de rteek liet. Maar voor diegenen die na afloop nog even in het 2 ark gingen kijken naar de drie jonge Oehoe's, die voor een jrachtig kijkspel zorgden, zullen zeker geen spijt hebben gehad van deze prachtige natuur middag.

't Duumpje | 1971 | | pagina 9