- 9 - te zijn, echter wel in gebruik bij enkele landbouwers. Na enige be sprekingen net het waterschap kon de Stichting het Zeeuwse Land schap het gebied in pacht overnemen, waarbij een regeling werd ge troffen met de gebruikers. Beheer Het streefpeil in De Groote Henricus polder is beoaald op 80 cm- NAP. Door verbetering in waterafvoer komen hogere waterstanden niet meer voor, afgezien van van de extreme regenval van vorig jaar (100 mm regen in enkele dagen tijd). Dan ontstaat nog een overstroming van de lage delen, die echter van korte duur is. Na 48 uur heeft de waterstand weer het gewenste polderpeil. Om nu het gebied te behouden in de toestand zoals die was voor 1969 kon mon kiezen uit twee mogelijkheden: 1e: verlaging van het terrein. 2e: verhoging van de waterstand 'an beiden is gebruik gemaakt, de kolken die achter het stroom- gat zijn ontstaan tijdens en na de doorbraak (1Ö21) waren nog in het terrein terug te vinden en deze natuurlijk gevormde poeltjes zijn uitgegraven zodat het hemelwater er langer in kan blijven staan. De grond, die daarbij vrij kwam is gebruikt om langs de waterleiding een dijkje op te werpen mot de besoeling om in het hier achter liggende terrein het koelwater op te houden} dit laatste is mislukt. De zo ontstane ondiepe plas verdampt spoe dig. In de zomer van 197^ is toen een kleine tweedehands wind molen aangekocht, die in september werd geplaatst. Deze pompt nu het water uit de leiding in het 1-J ha bedijkte terrein en een overloop—systeem zorgt voor het gewenste peil. Zo kon de vroe gere overstromingstoestand geïmiteerd worden.

't Duumpje | 1975 | | pagina 10