2- Woord vooraf- - De Natuurbescherraingsvereniging "West Zeeuws Vlaanderen" is reeds enkele maanden sedert haar oprichting in de algemene ledenvergadering van 28 april 1975 aktief werkxaam geweest. Eigenlijk is de vereniging een voortzetting van de reeds jaren bestaande, doch.feitelijk uitgebluste Vogel- bescherraingswacht Het Duumpje". Deze Vogelbeschermingswacht is met haar vroegere leden en diverse bestuursleden in de nieuwe vereniging opgegaan en werd tegelijkertijd haar naam "Het Duumpje" overgenomen. De nieuwe vereniging is ruimer van doelstelling en richt zich, naast de vogelbescherming op alles wat met natuur behoud in 'iVest.Zws. Vlaanderen te maken heeÉt. Een onderdeel van de vereniging is b.v.,de biologiese wergroep, welke tot nu toe met veel enthousiasmeis werkzaam geweest aan een veel zijdig programma. In deze tijd, waarin het zo langzaam aan wel tot iedereen doorgedrongen.'is, dat we uiterst zuinig moeten zijn op datgene wat de natuur ons sedert onheugelijke tijden heeft yerschaft, is bescherming van die natuur onontbeerlijk geworden. Vooral als we nog iets voor de komende generaties maar ook voor ons zelf willen overhouden. De vereniging hoopt daar positief aan te kunnen bijdragen, in samenwerking met andere groeperingen op dit gebied. Ken hoeft echt geen bioloog te zijn om lid te worden van onze vereniging. Enige interesse en gevoel voor de natuur om ons heen is al voldoende. Vandaar dat ik dit voorwoord wil beslui ten met de wen's, dat velen zich bereid zullen verklaren lid te worden van onze vereniging en zoveel mogelijk daadwerkelijk aan haar aktiviteiten zullen deelnemen. i 1

't Duumpje | 1975 | | pagina 3