- 26 MEDEDELINGEN VAN DE BIOLOGISCHE VERKGBOEP Knotwilgen. - Het lag in de bedoeling deze winter weer vrij frequent wilgen te. gaan knotten. Deze zomer waren er echter al geruchten, dat de gemeente Poetburg iets zou willen ondernemen op dit gebied' en onlangs kregen we bericht van de gemeente Oostburg om' eens met hun over dir probleem van gedachten te komen wisselen. Het bleek, dat de. gemeente deze winter al een start wil mjiken met het knotwerk. De buitendienst van de sociale werkplaats te Oostburg heeft opdracht gekregen van de gemeente om dit werk uit te voeren, terwijl de werkgroep zal zorgen voor de kontakten met de eigenaren van de knothomen evenals voor de verkoop van het hout. De gemeente Oostburg is daarmee de eerste gemeente in Nederland, die daarmee düdwerkelijk mee helpt aan het behoud van de knotwilg! Met hec werk zal omstreeks half november worden gestart. Nogthans staan de knotboraen niet alleeh in de gemeente ®ostburg. alleen. Daarom hebben we besloten alsnog twee dagen de homen in te gaan en wel op 20 neveraber in Sluis en op.21 februari in Aardenbvrg. «ror gegevens hierover vindt u in de aktiviteitën pag. De Hop/-) ,'t De Hcgc in de W esterschelde zullen in de toekomst een steeds belangrijkere funktie krijgen op ornithologisch gebied. Niet alleen door het feit,- dat sinds de laatste drie jaar zich daar langzaam een broedkolonie van dwergsterns, visdief, noordse stern* kluut strandp^.'ier en scholekster aan het vestigen is, maar vooral als voedselbron voor een toenemend aantal vogels, die zich ophouden in het zoute getijden gebied.

't Duumpje | 1975 | | pagina 27