- 27 - Ie Hoge Platen kunnen gezien worden als een schakel in de lange keten van voedsel terreinen, die loopt van het noordelijke half rond tot het zuidelijke halfrond. Een afstand, die meerdere soor ten vogels op hun tocht naar het zuiden geheel of gedeeltelijk afleggen. Bij de afsluiting van de Grevelingen en het Haringvliet zijn al verschuivingen opgetreden. Met name die soorten, die gebonden zijn aan een zout getijde-milieu vertonen een stijging in aantal in de Westerschelde. Een stijging van dé aaiitallen zal zich waarschijnlijk voortzetten bij een beperking, van het getijde in de Oosterschelde. Niet alleen de aktiviteiten'van de vogels nemen toe op de Hoge Platen, ook die van de mensen. Plannen zijn er om kokkel visserij op te zetten op de Blikkerige gedeeltes van de platen. De gevolgen van deze visserij met z.jn moderne methoden sullen zeker van invloed zijn op de rust in het gebied en het voedsel aanbod. De biologische werkgroep is dan ook bezig bij de diverse instanties om beschermende maatregelen te verkrijgen ten gunste van de vogels. Kursus -planten determinatie. De werkgroep heeft het plan opgevat om deze winter een kursus planten-determinatie te starten. Deze kursus ral ongeveer zeven lessen omvatten. In het begin zal aaniac/r; woröen geschonken aan de naamgeving van de verschillende delen van de plant. Vervolgens wordt geleerd, hoe de plant te determineren. Cngeveer vijf lessen zullen worden gegeven door deheer J.H. de Klerk, leraar biologie aan de E»S.G0 Kor.. Wilhelmina. De resterende lessen worden besteed aan de planten ecologie en het karteren van planten (volgens het IVON-systeem) Dit zal r

't Duumpje | 1975 | | pagina 28