22 - 23I1I-75 De heer Masclée meldde een broedgeval van "de Toren valk dit voorjaar btf z\jn boendery, die gelegen is in de Vier hond erd-be oosten Terhof stede polder. Hij heeft de jongen horen roepen en de ouders voedsel zien brengen 23-10-75 1 soeruer. jagend op een vogel, Turkije (A de Meyer) 1 sperwer met prooi in het Zwin ih Kramer) Blauwe Kiekendief werd gezien: 26-12-75 Sint Krui3kreek, Aardenburg (Med. J de Zwart) 28-12-75 Gerard de Moors polder, Groede (Med. J de Zwart) 28-12-75 Baarzande kreek, Groede (Med. J de Zwart) 30-12-75 Strydersgat polder, Cadzand (Med. P van 't Westeinde) 30-12-75 Mosseldyk, Kieuwvliet (Med. P van 't V'esteinde) 30-12-75 1 rode wouw trachtte aas te bemachtigen van vier zwarte kraaien, St Kruis kreek, Aardenburg. (Med. J de Zwart) november fc notenkrcirers te Breskens aan de Veerhaven. (Med. M de Beu) 26-12-75 1 waterral gehoord aan de St Kruiskreek, Aardenburg. (Med. J de Zwart en G Burggraeve) 2S-12-75 1 waterral gehoord en 1 ex gezien, Baarzande kreek, Groede. (Med. J de Zwart en P ven »t Westeinde) In de maand september zag Walter Sturm een partieel albino kievit. De vogel gaf een bonte indruk; zeker S0% wit. Begin november zag dezelfde waarnemer een geheel albino spreeuw b'l de slaapplaats aan het Grote Gat te Oostburg. We villen even kort ingaan op deze kleur afwijkingen: Het pigment komt uit het bloed, net zijn in feite fijn kor relige kleurstoffen. Pigment komt in verschillende organen voor zoals huid, haren, veren, ogen e.d. Een ontbreken Kan elk pigment geeft totaal albinisme. Deze afwyking is erfelijk, receesief en meestal ziekelijk en ke.n ontstaan door een spontane mutatie. Ook komt gedeeltelik of partieel albinisme voor. Daarby zijn sommige delen volledig albino en andere delen niet. Men krygt dan een bonte indruk.

't Duumpje | 1976 | | pagina 22