- 26 - (vervolg van pag. 7) andere ooievaara werden geïmporteerd. Er heeft zelfs in het naUiurgebied "de Knokkert" tussen Cadzand en Nieuwvliet een hroedpoging van ooie vaara voorgedaan, maar helaas is het bjj het bou wen van een ne3t geble/en. Het nest is overigens van de electriciteitspaal verplaatst naar een daar voor bestemd wagenwiel, dat op een paal is ge monteerd. 10 februari J.1. werden hier reeds twee ooievaars op aangetroffen! Misschien dan toch? Men kent het &»rug invoeren van uitgestorven soorten meer een astatische vaarde toe, dan een wetenschappelijke waarde. "De oorzaken van het uitsterven van vogelsoorten worden niet opgelost, zoals het droogleggen van moerassen en de waterverontreiniging. Het in stand hóuden van het milieu -s daarom veel belangrijker dan het importeren van uitgestor ven soorten", aldus Guido Burggraeve. De opvoedkundige waarde van het natuurpark biykt ook uit de aanwezigheid van een biologisch station, waar vele stu denten hun theorie via een stage aan de praktijk kunnen toetsen. Daarnaast is er nog een ringstation, waar vorig jaar Z.000 vogels van een ring werden voorzien. Het vogel hospitaal heeft in 1975 een 400-tal stookolie slachtoffers behandeld. Owe gast legde vr tot slot de nadruk op, dat het Nederland- nLf?®!Vr Zwla' dat nlet toegankelijk is, erg goed dienst doet als buffer z8ne voor het gehele reservaat. Sïfffl, f ru8ttge gfioelte zou hét gehele reservaat aan zienlek in waarde dalen! Het de aankondiging aan de bovenstaande lezing is het één en ander misgelopen. Er kwamen dan ook maar 9 mensen opdagen. Voor deze minder vlotte gang van zaken bieden we onze excuses aan en proberen voor de volgende gelegen/iaden een juiste aankondiging in de kranten te plaatsen.

't Duumpje | 1976 | | pagina 26