De "bebossing op gelijk niveau met het hooiland Dit wordt ook bedoeld als randwerkingseffekt en groeiplaats voor soorten, die minder vocht kunnen verdragen. Veedrinkputten. Deze zijn bedoeld om het meer open, natte element in het landschap te brengen, vooral ten voordele van te verwachten waterkevers, wantsen e.d., doch niet in de laatste plaats als broedplaats, drinkplaats en baadplaats voor verschillend soort leven. Conclusie De inlaag kan van zowel natuurwetenschappe lijke, rekreatieve en landschappelijke beteke nis worden, indien deze naar de voorgaande richtlijnen opgezet kan worden, voor welke inlaag 3 en 4 model hebben gestaan. Het zou zeer te appreciëren zijn, wanneer deze nieuwe inlaag gerealiseerd zou kunnen worden, te meer daar veel inlagen in Zeeland ten offer vallen aan de verzwaring van de dijken. Van de inlagen van Hoofdplaat verdwijnen al leen al 60 ha voor de nieuwe de-ltadijk, De inlagen van Cadzand, welke een geheel an der karakter hebben dan die van Hoofdplaat, maar daarom niet minder waardevol zijn, zijn grotendeels opgeofferd aan de bouw van z omerwoningen Andere elementen, die steeds meer uit het landschap verdwijnen, zoals drinkwaterputten en natte hooilanden kunnen hier weer ver schijnen. Tevens wordt bij de realisering van dit plan een nieuw aantrekkelijk wandelgebied voor de bevolking gecreëerd, zoals reeds gebeurd is in de Kievittepolder en het bosje van Staats bosbeheer bij Nummer Een. -20- Overleg Het zou aanbeveling verdienen voor het uitvoeren contact op te nemen met de StichtingHet Zeeuws Landschap. Ook het Waterschap Het Vrije van Sluis zou betrokken kunnen worden, daar aangren zend het gebied een driehoekig stuk inlaag overblijft (no.3 welke zij. in pricipe willen bestemmen tot natuurgebied. namens: Stichting Het Zeeuwse Landschap Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming. J.A. de Zwart Geraadpleegde literatuur: Ing.M.H.Wilderom: Tussen Afsluitdammen en Deltadijken deel 4, Zeeuws-Vlaand er en; 1 973 I.Ovaa: De Bodemgesteldheid van Westelijk Zeeuws-Vlaanderen, rapport no.455 II,k 13. :Rapport "De inlagen van Hoofdplaat", uitgaveVogelbeschermingswacht West Zeeuws-Vlaanderen "Het Duumpje", oktober 1964® Advies werd verstrekt door: G.M.P.Sponselee, Hulst. Dr.S.Parma, KIoetinge. Ir.P.Roorda van Eysinga, Oostburg. Ir.Th.Vette, Serooskerke (W). -21-

't Duumpje | 1976 | | pagina 12