speïVfeï Dit seizoen wordt er weer geknot en deze win ter willen we de knotbomen van de dijk bij Draaibrug doen, die in het bezit is van; de Stichting het Zeeuwse landschap. Ook voor deze knotbomen bezitter is het een dure zaak geworden om de bomen geregeld te snoeien, daarom willen wij dit werk doen tegen een kleine vergoeding, welke dan in de verenigingskas kan vloeien. Vrijwilligers kunnen zich opgeven bij: Jan de Zwart Oude Haven 68 Oostburg tel. 01170-3021. -26- HET RIJKE VOGEL-LEVEN VAN: PEMBROKESHIRE-GOAST___¥ALES____ Een reisverslag. "Pembrokeshire Coast National Park" is een beschermd kustgebied van ongeveer 613 vierkante mijlen (1 mijl=l609 meter!) in het uiterste zuid-westen van Wales. Het is een voor geologen bijzonder inte ressant gebied, omdat het rotsformaties omvat, die zoals bij St.Davids de oudste van de wereld vormen; 2000 miljoen jaar of nog ouder. De geologie bepaald dan ook voor een groot deel het landschap, dat be staat uit glooiende heuvels, gebruikt voor akkerbouw, die bij de kust uitmonden in rotsachtige kliffen. Ze veroorzaken een bijzonder grillige kustlijn met stijle wanden en diep het land binnen dringende baaien, die meestal in een klein zand of steen strandje eindigen. Langs de gehele kustlijn loopt een wandel pad, dat St.Dogmaels met Amroth verbindt en een lengte heeft van 170 mijl, maar als je het klimmen en dalen er bij rekent zeker meer dan 200 mijl bedraagt. Het meestal redelijk begaanbare pad voert langs de prachtige kustformaties en over kleine strandjes, die ingeklemd liggen tussen hoog oprijzende rotswanden. Zelden wordt een weg gevolgd, meestal bevindt men zich op een smal pad, dat door de strook natuur voert, dat tussen het akkerland en het hel dere water van de eeuwig woelige Ierse- zee inligt. De strook varieert in breedte van een tiental tot enkele honderden meters ongerepte natuur. Dit voetpad was dan ook voornamelijk het doel van mijn reis. Naast een bijzonder indrukwekkende flora, die mijn plant en-kennis ver te boven ging, -27-

't Duumpje | 1976 | | pagina 15