Bomen-excursie op 11 september 1976 Deze excursie naar de Elderschans te Aardenburg is door omstandigheden niet kunnen doorgaan. Hopelijk kan deze in het volgend seizoen doorgang vinden. Paddestoelen excursie op 25 september 1976 Evenals vorig seizoen was deze excursie met als doel het bosje van No. Een geen groot succes. 2: deelnemers waren-om 13.30 uur aanwezig op het Ledelplein. Omdat de excursie-leider op het laatste moment moest afzeggen is de paddestoelen excursie omge zet in een vogel-excursie. Vogeltrektelling vanaf de dijk bij Hoofdplaat op 10 oktober 1976 Vanaf 6 uur in de (vroege) morgen werd gekeken naar de vogeltrek, die zich inten sief beweegt langs de zeekust. Reeds vrij vlug betrok de lucht en de grote trek bleef achterwege. Wel kwamen wat leeuwerikken, spreeuwen, vinken en heggemussen door, doch de aantallen en intensiteit was gering. Om 8.25 uur landden 44 aalscholvers op de Hoge Platen, wat de morgen grotendeels goed maakte. Er namen 8 personen deel aan deze trek- telling. -4- Excursie naar Gap Gris Nez op 23 oktober. Op deze dag verzamelden zich in alle vroegte, het was toen 5 uur, een 36-tal mensen op de markt in Oostburg voor de reis per bus naar de kaap in Er ankrijk, waar jaarlijks vele vogels oversteken naar Engeland om daar te overwinteren. Mist speelde ons deze keer geen parten en in de loop van de ochtend kwam zelfs de zon erdoor en regen van betekenis viel er niet. Bij het doorkomen van de zon kwam ook de trek op gang. Om 8 uur waren we ter plaatse en werden veel grote groepen spreeuwen, vinken, ringmussen en leeuwerikken waarge nomen, vooral rondcirkelend en wijfelend. Resolute trek was rond deze tijd niet waar neembaar. Na 11 uur kwam ook de zeevogel trek pas goed op gang, vooral jan van genten, grote sterns, drieteenmeeuwen en dwergmeeuwen. Prachtig waren de grote groepen aalscholvers die langzaam voort- sjouwden laag over het water. Na de middag bezocht een deel van de groep Cap Blanc Nez waar gezocht werd naar de fossielen uit de krijt periode. De nog te hoge waterstand belette de groep de schit terende zeeorganismen te bewonderen. De vogel-maniakken bezochten na de middag een moerasgebied tussen de twee kapen. Niet minder dan 50 vogelsoorten werden deze dag waargenomen. -3-

't Duumpje | 1976 | | pagina 4