komen slechts fragmentaries en door elkander voor, zoals een sub-associatie met Waterpunge in het weiland; een G-eme ens chap van Kruip- boterblpem en G-eknikte "Vos se staartwaar in ook Aardbeiklaver en Valse Voszegge voorkomen en een subassociatie met Slanke Waterbies, Ronde Rus en Tweerijige Zegge; het Duindoorn-Kruip- wilgstruweelhet Wilgen-Populierenbos en de Sleedoorn-Meidoorngemeenschap met o.a. Honds roos en de zeldzame Viltroos (Rosatomentosa) Ten aanzien van de in de inlaag voorkomende planten wil ik eerst enkele groepen (families) afzonderlijk bespreken. 1e. Grassen. Hiervan komen 25 soorten in de inlaag voor, waaronder Reuk gr as, G-eknikte Vossestaart, krans Raaigras, Kamgras, Rood Zwenkgras, Veldgerst, Zilt Vlotgras, Goudhaver, enz. 2e. Zeggen. Elf soorten, o.a. Tweerijige Zegge, Scher pe Zegge, Oever Zegge, de voor Zeeland vrij zeldzame Blauwe Zegge (Carex panicea) en Late ZEgge (Carex serotina, ssp. pulchella) 3e. Orchideeën. Zes soorten, nl. Gevlekte Orchis, Vlees kleurige Orchis, Rietorchis, Breedbladige Orchis, Keverorchis en Moeraswespen Orchis. Enkele jaren geleden werden door mij tevens enkele exemplaren gevonden van Sturmia (Lisparis loeselii)een klein, geelgroen orchideetje, dat in het algemeen in Neder land zeer zeldzaam kan worden genoemd. Hoewel dit bij de inventarisatie niet is teruggevonden, wil dit nog niet zeggen, dat het daar verdwenen is; het komt nl. bij orchideeën wel meer voor dat zij een of meerdere jaren verstek laten gaan en dan weer terug komen. 10- 4e. Wilgen. Daarvan werden zeven soorten en drie bastaarden aangetroffen, nl. Salix x rubens, een bastaard van Schietwilg en Kraakwilg, Salix x reichardtii, een bastaard van Waterwilg en Grauwe Wilg (zeldzaam) en Salix x smithiana, bas taard van Waterwilg en Katwilg. Voor deze bastaarden zijn geen Nederlandse namen bekend. In het bijzonder moet een deel van de in laag worden genoemd, rijk aan dwergstrui ken als Kruipwilg, lage Duindoorn en Dauw braam, met daarin als bijzondere kruiden zeer veel addertong (Ophioglossum vulgatum) een kleine zeldzame varensoort, Moeras- wespenorchis, Armbloemige waterbies (Eleocharis quinqueflora) en Slanke Water bies (Eleocharis palustrisssp. uniglumis). Aan de rand van dit gebied is een grote oppervlakte begroeid met bijna, uitsluitend Schaafstro (Equisetum hyemale). Dit is een soort Paardestaart met grijsgroene, meest onvertakte stengels, die tot 150m hoog kunnen worden. Van deze soort komen in Nederland twee vormen voor, onderscheiden door verhouding lengte/breedte der sche den en genaamd var. genuinum en schlei- cheri. De in de inlaag voorkomende soort behoort tot dé in ons land meer zeldzame vorm genuinum. In het wilgenbos bevinden zich open plek ken waar zeer veel VeldlathyrusRolklaver en Kattesteert voorkomen, benevens vrij veel planten van de Rode Ogentroost (Euphrasia odontitus ssp. serotina). Ir. de zomer als deze planten volop in bloei staan is dit een fraaie compositie in geel er- rood en purper. Verspreid tussen de wilgen

't Duumpje | 1976 | | pagina 7