VERSLAG VAN DE SECRETARIS OVER DE PERIODE januari 1976 tot/met januari 1977 Het bestuur is in de tussenliggende tijd vijf maal bijeen geweest, waarin voornamelijk lopende zaken aan de orde kwamen met betrekking tot het mededelingenblad, de excursies, de finan ciële situatie, aktiviteiten van de biolo gische werkgroep e.d. Er hebben geen wisselingen in de samenstelling van het bestuur plaats gevonden. Alleen dhr. Riemslag deelde ons recentelijk mede, dat hij wegens te drukke werkzaamheden zijn bestuurs lidmaatschap ter beschikking stelt. In de algemene vergadering werd mevr. C.Sturm uit Oostburg als nieuw bestuurslid verkozen, en zal de open gevallen plaats in gaan nemen. HET ledenaantal is vorig jaar gestegen van 116 tot 203. Nog steeds is er een stijgende lijn in het ledenaantal te constateren, een ver heugende ontwikkeling! Het mededelingenblad is in 1976 vijf maal ver schenen. De verzorging liet zo nu en dan te wensen over, maar de stijgende lijn in de vorm geving en uitwerking hoopt de redaktie door te zetten. Het eerste nummer verscheen nog met een gestencild kaft, daarna hebben we gebruik kunnen maken van een prachtig gedrukt omslag, ontworpen door dhr. Hans Soet uit Cadzand. Het derde nummer was geheel gewijd aan de Oude- landse polder. De vele tijd die het in elkaar zetten van het mededelingenblad vergde en de vele moeilijkheden, waarmee de redaktie gecon fronteerd werd bij het stencillen, heeft het bestuur doen besluiten het mededelingenblad te laten drukken bij het Administratief Diensten Centrum, ook gezien de relatief lage kosten. Hiervan heeft U bij het laatste mededelingenblad -2- ae uits^tekeftdë^resultaten kunnen bemerken. In 1977 zullen er drie mededelingen-blaadjes verschijnen (elk kwartaa.1), plus daarnaast waar schijnlijk nog een extra nummer. Het afgelopen jaar zijn er een 15-tal excursies en een 2-tal film-avonden georganiseerd. De op komst hierbij was zeer wisselend en werd waar schijnlijk nogal beinvloed door de weersomstandig heden, die niet altijd meezaten. De deelname viel over het algemeen nogal tegen. Weliswaar kon op een vaste kern van ongeveer tien leden gerekend worden, toch heeft het bestuur gemeend de huidige opzet te wijzigen, (zie pagina 4). Opgemerkt hier bij kan nog worden, dat de wat grotere excursies zoals die naar Saaftinge, kaap Gris Nez en de Hoge Platen in de Westerschelde wel op voldoende belangstelling konden rekenen. Verder werd door de vereniging nog diverse klei nere aktiviteiten ontplooid. Te memoreren vallen: een onderzoek naar illegale vuilstortplaatsen, het rondzenden van -een circulaire naar alle scho len om het plukken van paddestoelen te voorkomen^ het verzorgen van dia-avonden, een onderzoek door een bestuurslid naar het voorkomen van Ooievaars vroeger in onze streek en het verschaffen van informatie over de vereniging aan alle belang stellenden. Bovenstaand verslag werd door de algemene verga dering van 3 februari j.l. goedgekeurd, evenals het financieel verslag over 1976 en de begroting voor 1977. De voorzitter, zowel als de beide secretarissen werden met algemene stemmen voor een volgende periode van twee jaar herkozen. De secretaris, Thijs Kramer. -3-

't Duumpje | 1977 | | pagina 3