NIEUWE OPZET van dë EXCURSIES Na twee jaar gedraaid te hebben met excursies, dia- en film-avonden "kunnen we zo ongeveer de balans opmaken. Het blijkt, dat deze doorslaat naar de passieve "kant en het bestuur heeft zijn gedachten daarover eens laten gaan en gemeend een drastische wijziging, wat betreft de opzet van de excursies voor te stellen aan de alge mene vergadering, welke wijziging door de toen aanwezige leden is goedgekeurd. Gemiddeld was er in de afgelopen twee jaar 1 excursie in de 3 weken. De excursies naar Saaftinge, het Zwin, kaap Gris Nez en de Hoge Platen hadden een gemiddelde van 40 excursie leden. De excursies her en der in West Zeeuws Vlaand.eren trokken gemiddeld 10 excursisten. In verhouding tot het ledental, momenteel 215, waaronder veel gezinnen, een geringe opkomst. We begrijpen natuurlijk dat veel mensen niet de mogelijkheden hebben of gewoon geen zin om aan de excursies deel te nemen, maar toch lid willen zijn van onze vereniging, (en terecht!). We hebben echter gemeend te moeten besluiten de tijd die we met dat vaste aantal deelnemers die we nu aan de excursies besteden, veel beter kunnen gebruiken om met hen gerichtere aktiviteiten te ontplooien, die het natuur- beschermingswerk meer ten goede komen. Wel is gebleken, dat de meeste mensen met veel belangstelling ons mededelingenblad leest. Dit zal door ons dan ook niet verwaarloosd mogen worden! Een toenemend aantal jongeren raakt momenteel geïnteresseerd in het natuurbeschermingswerk en wat dat allemaal met zich mee brengt. Het zijn dan ook deze jongeren, die zeer enthousiast -4- aan elke excursie meewerken en zij zouden het spij tig vinden wanneer het aantal excursies zou worden verminderd. We hebben dan ook het volgende voorgesteld: Werk-excursies Voor mensen, die zelf graag aan het daadwerkelijke veldwerk willen deelnemen, zullen vrij frequent excursies georganiseerd worden, die wat meer ge richt zijn op het inventarisatie en onderzoeksweg Niet alle excursies zullen dan aangekondigd kunnen worden in dit mededelingenblad, omdat veel van deze evenementen op korte termijn georganiseerd moeten worden. Vandaar dat wij in de komende nummers op het ex cursie programma steeds de volgende telefoon num mers zullen vermelden, waar u kunt informeren naar het volledige programs, als u wenst aan een van deze< excursies deel te nemen: 01:'70-; 3021 01171-1642 01172-2010 Natuurlijk is iedereen welkom op deze excursies. - Recreatieve-excursies 4 maal per jaar zullen een wat grotere, laten we zeggen wat meer ontspannender excursies worden georganiseerd. Bijvoorbeeld een winter, voorjaar, zomer en herfst- excursie, eventueel aangevuld met een dia- of film avond. Jan de Zwart. -5-

't Duumpje | 1977 | | pagina 4