Coördinator: Alex de Meyer Parkzicht E 12 IJzendijke PIantcn_-_inventarisatie Het inventariseren van planten in West Zeeuws Vlaanderen. Coördinator: Eienne de Meyer Verlengde Molenstraat 10 IJzendijke Knotbomen De gehele organisatie van het knotten van bomen in onze streek Coördinator: Han de Milliano Vrijstraat 5 Sluis Broedvogel inventarisatie Zwarte Polder Een in opdracht van"het Zeeuws Landschap" uitgevoerde inventarisatie van broed- vogels in de Zwarte Polder. Coördinator: Petrus van 't Westeinde Voorstraat 60 Groede Waterwildtellingen Het registreren van alle gegevens van tellingen verricht langs de West-Zeeuws vlaamse kust, waaronder ook vallen de nationale en internationale waterwildtellingen. Coördinator: Eric Marteyn Oranjestraat 11 IJzendijke -16- Tussentijds verslag waargenomen ooievaars West - Zeeuws - Vlaanderen Naar aanleiding van een publikatie van onder meer B.J. Smulders in ons verenigingsblad is door de vereniging in 1976 een enquete gestart om meer gegevens te verkrijgen over de stand van de witte ooievaar in heden en verleden. Hoewel het onderzoek nog lang niet is afgerond kan nu toch al gezegd worden dat het een succes is Vele rondgestuurde kaarten hebben we teruggekregen wat er op wijst dat de bevolking er toch wel volledig achter staat. Van de talrijke ingezonden waarnemingen volgen er hierna enkele, ook om te bewijzen dat de ooievaar beslist geen vreemde vogel is in onze streek. Hoofdplaatpolder - 2 dagen lang 5 exx, 1 dag 1 dag 2 dagen Pr. Willempolder - Oranjepolder - Pr. Willempolder - Koninginnepolder - 1 dag 2 exx. 2 exx. 1 exx. 3 exx. (1956) (1936) (1974) (1972) (1926). Mocht u zelf nog over gegevens beschikken wilt u deze dan zo spoedig mogelijk mededelen? Eind 1977 zal van het onderzoek een volledig rap port verschijnen. Hieruit zal dan de konklusie getrokken moeten worden of het zinvol en finan cieel haalbaar is die werkzaamheden te verrichten om de ooievaar hier als broed- en trekvogel zijn domicilie te laten houden. Laten wij het van harte hopen. Roger Blaakman Scheepvaartstr23 Breskens -17- Rode bosmier Hoornaar

't Duumpje | 1977 | | pagina 10