Terschelling Van 2 tot 8 april hebben een 6-tal leden van onze vereniging een bezoek gebracht aan Terschelling en hebben zich daar voornamelijk bezig gehouden met het bestuderen van vogels. Er werden in totaal een 63 soorten waargenomen, maar vooral de grote aantallen maakten een onverge telijke indruk. De voedselrijkdom van de Waddenzee heeft tot gevolg dat enorme aantallen rosse grutto's bonte en kanoetstrandlopersscholeksters, zilver plevieren, wulpen, tureluurs en kluten het wad be volken. De eerste avond konden we bovenstaande soor ten dan ook prachtig waarnemen op een hoogwater- vluchtplaats aan de zuidkant, de waddenkust van het eiland. Terschelling kent een flink aantal verschillende landschaps typen. Elke dag werd er dan ook een andere biotoop bezocht, zoals de brede duinval leien met de baltsende wulpen, het Noordzeestrand met grote aantallen drie-teen strandlopershet bosgebied met allerlei zangvogels, waaronder kepen en barmsijsjes en de eendenkooien, waarin zich nogal wat slobeenden bevonden. Op het grote weiden-gebied aan de zuidkant van het eiland vielen de grote aantallen grutto's, goudplevieren en tureluurs op, die zich enorm goed lieten bekijken en konden soms op de fiets op enkele meters gepasseerd worden. Natuurlijk werd ook een bezoek gebracht aan het magnifieke natuurreservaat "de Bosplaat". Het is een enorm groot schorregebied, waar vele blauwe kiekendieven werden waargenomen (en misschien ook wel een grauwe, het verschil is heel moeilijk waar te nemen). Verder bevonden er zich nog tienduizen den rotganzen, die de hele week flink de aandacht trokken. In grote groepen kwamen ze langs de wad- kust gevlogen op weg naar hun voedselgebieden. Verder valt nog één bijzondere waarneming te ver melden: op 3 april werd aan de wadkust een volledig albino rosse grutto waargenomen. -4- Zangvogel excursie Op zondag morgen 15 mei werd in alle vroegte een zangvogel excursie gehouden, die onder leiding stond van dhr. P.P.van laake. De excursie was voornamelijk bedoeld voor de leden die deelnemen aan de broed- vogel inventarisatie en die door deze excursie hun kennis konden vergroten op het gebied van de vogel ge-luiden. Begonnen werd bij de Erasmus hoeve, waar "de volgende soorten werden aangetroffen: 3 Spotvogels, 2 Zwartkop, 1 Bosrietzanger2 Kleine Karakiet, 3 Rietzanger, 1 Nachtegaal, 4 grasmussen, 20 Pitis, 20 Winterkoning, Heggemus, ring huismus, Vink, Groenling, spreeuw, Steenuil, Wilde en Bergeend, Oeverloper en Kluut. In de duinen van de Vlamingpolder 1 Ortolaan, Nachtegaal, Grasmus, Tjiftjaf, Pitis, Tuinfluiter, RoodborsttapuitZanglijster en Ransuil In de Kievittepolder Zanglijster, Koolmees, 2 Nachtegalen, 2 Braamsluiper Grasmus, Heggemus, Pitis, 2 Eksters, 2 Koekoeken en Bergeenden. - Op de wallen van Retranchement 1 Kwak, Tuinfluiter, SpotvogelPitis, Grasmus, Boomkruiper, Braamsluiper, Holenduif en 2 Oever zwaluwen Verder werd op de Braamdijk te Retranchement nog een Gekraagde roodstaart waargenomen. Eén van de deelnemers dacht een Waterspreeuw opgemerkt te hebben, maar dat zal waarschijnlijk wel - een vergissing zijn geweest. Hommel

't Duumpje | 1977 | | pagina 4