Verslagen_werk_excursies_. Door de aktivisten uit de vereniging werden er deze zomer nog een aantal zogenaamde werk excur sies gehouden. Hier volgt hun verslag. Donderdag 28 juli. De gehele dag werd in de Zwarte polder door ge bracht. Allereerst werd een telling verricht van de vogels, die zich op het slikje ten noor den van de feitelijke Zwarte Polder bevonden: 26 Scholeksters, 4 Bergeenden, 9 Tureluurs, 11 bonte Strandlopers, 10 Strandplevieren, 19 Steenlopers, 2 Krombekstrandlopers, 1 Groenpoot- ruiter, 1 Oeverloper. Tijdens het tellen werd een opmerkelijke vondst gedaan, namelijk een jonge ZEEHOND. Het dier zag er gezond uit, zat goed in zijn vet, woog tus sen de 20 en 25 kilo en was 89 cm. lang. De zeehond kon goed benaderd worden, al probeerde het wel van ons weg te komen. We hebben het beestje maar opgepakt (het lag ongeveer 50 m. van de zee vandaan, terwijl het afgaand water was) en weer terug in zee gezet om het niet over te leveren aan de stroom toeristen, die bin nen afzienbare tijd het dier zouden passeren op weg naar het favoriete plaatsje aan de waterkant, begeleidt door een even grote horde gewone honden. Het zeehondje zwom bevrijd van ons vandaan en was in een mum van tijd uit het zicht verdwenen. De rest van de dag werd de Zwarte Polder geïnven tariseerd op planten en insekten. De resultaten hiervan zullen gepubliceerd worden in een verslag dat we over de Zwarte Polder zullen opstellen dit najaar voor de eigenares, Stichting hét Zeeuws Landschap. Vermeldenswaardig is nog wel de vondst van een Heidevlinder, echter waarschijnlijk niet de in Nederland voornamelijk voorkomende soort, maar één die in het halfhoog gebergte thuis hoort. 1 exp. werd gevangen en zal opgestuurd worden ter determinatie aan de autoritJeit op dit gebied, dhr. Lempke. -8- Donderdag 4 augustus. Op deze dag werd de Kievitte- polder geinventariseerd op planten. Hier het resultaat: Klein streepzaad, 5 Vinger- kruid, Heegerank, Peen, Mui- zeoor, Klimop, Teunisbloem, Vlier, Reigersbek, Dauwbraam, Kromhals, Voederwikke, Honds tong, Kleefkruid, Speerdistel, Smalle weegbree, Helm, Raket, Akkerdistel, Duivekervel, Jacobskruiskruid, Glad parel zaad, Rode klaver, Grote brand netel, Kraailook, Eik, Esdoorn, Duindoorn, Agrimonie, Ruwe melkdistel, Meidoorn, Eijne Kervel, Zandmuur, Echt walstro, Duizendblad, Duinroos, Muur peper, Kruipend stalkruid^ Klein kaasjeskruid, Canadese fijnstraal, Herderstasje, Zwarte nachtschade, Vogelmuur, Pastinaak, Avondkoekoeks, bloem, Rolklaver, Brunei, Gewone hoornklaver, Kleine ooievaarsbek, Kale jonker, Vogelwikke, Heelblaadjes, Watermunt, Witte klaver, Kruipende boterbloem, Hegge doornzaad, Waternavel, Paarde bloem, Biggekruid, Madeliefje, Zwart knoopkruid, Veldzuring, Grote weegbree, Zwarte els, Aardbeiklaver, Liggende klaver, Slipbladooievaarsbek, Praai 1000 guldenkruid, Haagwinde, Riet, Echte kamille, Riddar- -9-

't Duumpje | 1977 | | pagina 6