REDAKTIONEEL Wederom ligt er een nummer van ons mededelingenblad voor u, en wederom is het niet helemaal op tijd. Onze excuses daarvoor Ook schijnt de bezorging niet in alle plaatsen even goed gebeurd te zijn. We ho pen echter dit alles in het jaar 1978 beter te ver zórgen. In dit nummer de normale rubrieken, evenals een resultaat van inventarisaties, die verricht zijn deze zomer in de Zwarte Polder. Verder op de midden pagina een cartoon van ons aktief lid Etiene de Meyer, die hiermee uitdrukking geeft van de nodige reserves, die ook in onze gelederen naar voren werden gebracht, ten aanzien van de aktie "Geef om de Natuur". Bij dit nummer is een folder gevoegd over het Coördi natie Orgaan met de nodige informatie over deze organisatie, die zo veel en goed werk verricht in onze provincie. We kunnen u verder nog meedelen, dat een extra nummer van ons mededelingenblad in de maak is. Dit zal geheel gewijd zijn aan een onderzoek, dat André de Meyer gedurende enkele jaren verricht heeft van het Bosje van de Jager, ten zuiden van Waterlandkerkje. We hopen dit onderzoek samen met het eerste nummer in het komende jaar uit te geven. Rest ons nog u een zeer voorspoedig 1978 toe te wensen. de Redaktie Wie nog knotbomen heeft of weet te staan, die nodig aan een knot-beurt toe zijn, kan hierover kontakt opnemen met: E.de Meyer, tel: 01176-1674 -2- Excursie_naar_de_Hoge_Platen_op_13_september 177 De weersvooruitzichten van de dag ervoor waren niet erg gunstig; er werd een zware wind afge geven. Velen hoopten enkele jagers of zelfs wel Jan van Genten te kunnen zien, anderen dachten alleen maar aan zeeziekte, wat hen weerhield om mee te gaan. Alex slechte weervoorspelling ten spijt, de storm bleef uit. In ieder geval waren de weersomstandigheden toch zo, dat nog een rede lijke hoogwatertelling mogelijk was van de over lijdende vogels op de Hoge Platen. Gezien de lage aantallen zullen veel vogels binnendijks het hoge water afgewacht hebben. We kwamen tot de volgende aantallen Scholeksters 1710 exx. WulP 87 exx. Rosse Grutto 1020 exx. Zilverplevier 180 eXx. Steenloper 37 exx. Bonte strandloper 4520 exx. Bergeend 130 exx. Wilde eend 186 exx. Grauwe gans 14 exx. Jan de Zwart. -3- t

't Duumpje | 1977 | | pagina 3