$cpvM. Dodaarstelling in januari Evenals in november gebeurd is zal er in januari over het gehele delta-gebied een dodaars-telling verricht worden. Natuurlijk neemt onze vereniging West Zeeuws-Vlaanderen weer voor z'n rekening. Iedereen die wil helpen is welkom. De preciese cTatum moet nog vastgesteld worden, maar voor nadere inlichtingen daarover kunt u terecht bij Thijs Kramer, Oude Zeedijk 4> Zuidzande, die de coördinatie in handen heeft. Wie weet konuen we nu tot bevredigendere aantallen, omdat het totaal in november nogal tegenviel. De resultaten zullen wederom in 't Duumpje gepubliceerd worden. 4fefortëtë&ig'jLfanaten-excurie De vogel fanaten onder ons kunnen zich op deze zaterdag weer helemaal uitleven. Het is dan te gen zonsopkomst (ongeveer 7 uur) verzamelen ge blazen op de fiets op de zeedijk bij Nummer Een. Hi-er zal de ochtendtrek van de ganzen vanaf de Hoge Platen afgewacht worden, waarna rond tien uur langs de kust naar Paulinaschor gefietst wordt, het is op die dag om 12 uur laag water, dus dat geeft het nodige vogelleven op de slik ken en in het water. Daarna ^al een bezoek ge bracht worden aan de Braakman, in de bossen op zoek naar de staartmezen en op het water mis schien wel duikers en zeker veel eenden. Zouden er nog kluten zitten? Ook de kolganzen worden niet overgeslagen en een bezoek aan de spaar bekkens is in deze tijd van het jaar zeer de moeite waard. Vervolgens nog even kijken in het zuidelijke Braakmanbos en dan langs de Pyramide terug naar huis. -4- Waterwildtellingen De maandelijkse waterwildtellingen vormen voor elke beginnende vogelaar een uitstekende mogelijkheid om te oefenen in het herkennen van onze waadvogels, steltlopers en eenden-soorten, die in grote aantal len langs onze kust voor komen. Vooral ook omdat er dan mensen meegaan, die elke keer weer kunnen helpen als je twijfeld aan je pas verworven kennis. Het is dit jaar wat anders georganiseerd dan vroe ger, onder meer door de hulp die we van de B.J.N. daarbij krijgen. Voor het trajekt Cadzand-Breskens kun je bij Thijs Kramer terecht, en voor de interes sante telling van het Paulinaschor e.o. bij Eric Marteijn of Etiene de Meyer (01176-1674). Er wordt op de volgende dagen geteld: 21-22 januari, 18-18 februari, 18-19 maart, 22-23 april. Wilgen knotten Begin december is de wilgenknotaktie wèer van start gegaan, en we zijn van plan deze winter zeer regel matig een zaterdag de boom in te klimmen... Als de knotbomen niet tijdig geknot worden, krijgen ze een te zware kroon, waardoor ze uit elkaar scheu ren en sterven. Dat is zonde, want het zijn zowel landschappelijk als natuurwetenschappelijk waardevolle bomen. Ze bieden een goede broedgelegenheid aan veel vogels (o.a. holenduif, mezen, wilde eend en natuurlijk de steenuil) en ze vormen een interessante standplaats voor allerlei planten. Omdat het hout van knotbomen vrijwel geen gebruiks waarde meer heeft worden ze door de meeste boeren niet meer geknot, waardoor ze min of meer overge leverd zijn aan de genade van vrijwilligers. En die zitten er vast een heleboel in 11 Duumpje. Dus wie zin heeft om zich eens een zaterdag uit te sloven ten bate van de knotwilg, bel maar op dan weet ik wel te vertellen waar er de eerst volgende zaterdag geknot wordt. E. de Meyer, 01176-1674. -5- J#

't Duumpje | 1977 | | pagina 4