OVER WILGEN KNOTTEN Afgelopen winter zijn er door de vereniging (althans door een deel daarvan) weer een 100-tal knotbomen geknot, die kunnen er weer tegen voor een jaar of 6. Het dikke hout is op meters gezaagd en er is al zo'n 22 ton van verkocht (voor 41,50 per ton). Er ligt nog een hoop van een paar ton, dat als haardhout ver kocht kan worden voor ongeveer dezelfde prijs. Er zijn dit seizoen ook nog 25 nieuwe knotwilgen ge plant. Het aantal aktievelingen dat deze winter ge holpen heeft was miderabel. Het is goed dat er niet veel bomen meer zijn want de belangstelling om ze te onderhouden wordt zienderogen kleiner. Je kan je ook afvragen of het wel een duurzame oplossing is, als -12- een stelletje vrijwilligers voor dat onderhou op moet draaien. Het zou niet gek zijn als de knotbomen be zitters dat zelf weer eens gingen doen, uiteraard is het redelijk dat ze dan een financële vergoeding van de overheid ontvangen (als defensie een straaljager minder aanschaft is het benodigde bedrag wel te ver sieren). Wilgenknotten door milieubeschermers is mooi en sympathiek maar een fundamentele stap in de rich ting van een beter milieubeleid is het volgens mij niet Milieu beleid wordt helemaal bepaald door het eco nomies beleid, daarom zal het milieubeleid pas werke lijk verbeteren als de economiese struktuur dat toe staat. Aktiviteiten van een milieugroep moeten m.i. daarom altijd verbonden worden met een politiek stre ven naar verandering van die economiese struktuur. Bij de strijd tegen kernenergie, fabrieksuitbreidingen inpolderingen e.d. is dat verband duidelijk, bij wilgen knotten, vogelstellen en planten inventariseren zie ik dat vaak niet zo. Het zijn op zich leuke bezighe den, dat wel, maar ik geloof dat het een illusie is, om er duidelijk oplossingen van te verwachten voor de huidige milieu problematiek. Etienne de Meyer. -13-

't Duumpje | 1978 | | pagina 8