TEXEL In de eerste week van mei bezochten een aantal leden van de vereniging het eiland Texel. Hier onder een kort verslag van dag tot dag. 01-05 Met de eend van Petrus zijn we naar Texel gereden. Bij de Westeinder Plassen jjbekende naam, maar waarvan hebben we een oeverpieper gezien. 02-05 Deze dag hebben we een erg grote wandeling gemaakt door de kuststrook. We troffen een rans uil aan in de Bleekersvallei en baltsende tapui- ten in de duinen. By de duinovergang zagen we het mannetje van de beflijster (trek j) en ver- scheidenen malen werd de koekoek gezien en ge hoord. We nadden even moeite met het determine ren van de zang van de roodborst. Alex en ik heb ben van 16.30 tot 17*30 trektelling gehouden. In totaal vloDen 2^7 visdiefjes, 2 zwarte sterns en 21 zwarte zeeëenden naar het noorden. Verder was er wat heen en weer gevlieg van aalscholver, eidereend au zilverplevier. Opvallend was net grote aantal zingende fitissen op het eiland die d SLg. 03-05 's Morgens met Petrus en Alex trektelling gehouden. Er was geringe trek van visdiefje, kneu en eenden. Verder hoorden we braamsluiper en riet zanger op weg naar het strand. De rest van de dag met de eend het eiland rondgereden en grote stuk ken gelopen. Resultaten: By de Cocksdorp waren in zee ongeveer 250 eidereenden en 1200 rotganzen te zien. Met name de rotganzen waren prachtig. Ook een dode velduil gevonden. Drijver's Vogelweid be zocht; een prachtig gebied. Ook hier weer rot ganzen, ongeveer 700. Verder pijlstaart, brilduiker en 2 dodaarsjes in prachtkleed. Er trokken daar nog 2 dwergsterns over. We zien natuurlijk ook naar -2k- De Slufter en de Muy geweest. Bij de duinen in de Slufter waren erg veel tapuiten te zien. In de Muy was er een mannetje gekraagde roodstaart te bewonderen. Ook vlogen er 2 lepelaars boven het duin. Bij de Blok, een drassig weidegebied, beken de soorten als smient, wintertaling, slobeend, groenpootruiter en prachtige kemphanen. 's Avonds zijn we nog een dode zeekoet wezen ophaJan t.N.v. de Slufter. Daar hoorden we in de duinen nog de sprinkhaanrietzanger en zagen we boven onze noofden 2 velduilen jagen. 04-05 We hebben de gehele dag gefietst en niet zo veel bijzonders gezien. Enkele middelste zaag- bekken en Alex zag een wijfje bruine kiekendief. Er was die dag erg weinig trek langs de kust. 05-O5 Een deel van de groep verlaat het eiland, een ander deel maakt de week wol en doet in de resterende dagen nog enkele leuke waarnemingen. Zo agen ze grote sterns, de rode wouw, broedende wulpen, zomertalingen en krakeenden. Eric Marteijn Z.ee_koe"t dezelfde week dat wij op Texel een dode zee koet vonden deed Frank de Bakker een soortge lijke vondst langs de kust van Walcheren.

't Duumpje | 1978 | | pagina 14