vlindertjesde soort heb ik niet kunnen bepalen, de groep waartoe ze behoren is de familie Incur- variidae, subfam. Adelinae. Toen we dit stuk duin verlieten, stonden we al gauw oog in oog met een grote, drassige vlakte (zeer geschikt voor de bruine kiekendief) met op de achtergrond de contouren én het geluid van Euro poort. Naast deze vlakte nuttigden we enige mee gebrachte versterkingen, daarna begaven we ons naar een weer geheel ander duingebiedje. Hier kon den we veel verschillende vegetatie-typen bekijken. Zo zagen we een lage, orchideeënrijke vegetatie in een elk jaar gemaaid weiland, met als andere opmerkelijke plantjes de nog niet bloeiende stijve ogen troost en teer guichelheil. Ande re mooie plekjes waren een dras sig valleitje en een vochtig gras veld, met planten als blauw glid- kruid, wolfspootdotterbloem, ge wone koekoeksbloem, tormentil, kleine valeriaan en echte valeri aan. Uiteindelijk konden we bij het Bezoekerscentrum, nog vele plantenrbekijken in een 'droge® en hoger opgaand grasveldje (met naam bordjes) en een kleine expositie in dat Bezoekers centrum. Die vele variatie in dit bijna 12oo ha. grote duingebied is te danken aan het feit dat hier geen water gewonnen wordt. Zodoende is Voor- ne momenteel het botanies rijkste gebied van Ne derland, met zo'n 700 hogere planten. Indirect heeft dit ook zijn invloed op de vogel stand. Zo hoorden we aa. in het park vele wielewalen en een groene specht, en in de duinen nachtegaal en braam- sluiper. Het gebied is bijna geheel beschermd door de staat, natuurbeschermings organisaties en particulie ren. Logisch dat we hier zo lang rondliepen, steeds weer onze gids R. Brauwer aanhou dend om vragen te stellen. -8- woLfipcei Zodoende werd het te laat om het Groene Strand nog te bezoeken. Na de rondleiding hebben we daarom, na een korte pauze bij het Bezoekerscen trum en het nabijliggend restaurant, nog wat over Voorne rondgereden en daarna keerden we huis waarts, na een zeer geslaagde excursie. Alex de Meyer weqedoorn VLINDERWAARNEMINGEN UIT DE MAAND JUNI. IJzendijke gal van Pontania proxima op knotwilgen IJzendijke 's nachts waargenomen van 13— 16 juni: 1 ex. agaatvlinder 2 ex. gammavlinder 1 ex. rietvink (medA.d.M. Pyramide >5 ex. kleine beer op de bladeren van middelste waterweegbree. (med. E.M. en E.d.M Thomaespolder 1 ex. nachtpauwoog (deze waarneming is op 09-05-'78 ge daan in KQ 35/376) (med. A.d.M.) Bosje van Jaeger (naby - 1 ex. "bruin met witte strepen vlindertje" (medA.d.M.> -9 ActeLimae spec.

't Duumpje | 1978 | | pagina 6