redactioneel aktaviteiten kovtJB berich Over de excursies wordt u iedere keer bericht d.m.v. een stencil (met dank aan Roger Blaakman). Dat toch iedere keer weer deze excursies ook in 't Duumpje ver meld worden ondanks het feit dat ze vaak dan al ge houden zijn heeft wel zijn verklaring. Als u later nog eens oudere Duumpjes doorbladert kunt u altijd zien manner en waar er excursies naar toe zijn geweest. Sten cils zijn handig vanwege hun snelheid waarmee bericht kan worden maar ze raker, toch ook zo gemakkelijk kwijt. Vandaar Jerder nog excuses aan Thijs, wiens artikel ik niet zo lang verwacht had en daardoor niet van "plaatjes" is voorzien. 10-78 speciaal voor de jeugdleden een fietsexcursie naar de Braakman. Vertrek 10.00 uur op de Markt te IJzendijke 21-10-78 Excursie naar Cap Griz Nez in Frankrijk waar de vogeltrek over het Kanaal kan worden aan schouwd. Vertrek 5.30 uur op het Ledelplein te Oostburg. 12-11-78 Paddestoelenexcursie naar de Braakman. Vertrek per auto te Oostbrug om 10.00 uur (Ledelplein) 25-11-78 Strandexcursie. Aanvang 10.00 uur bij hotel "De Blanke Top" te Cadzand. 28-10-78 Extra excursie. Paddestoelenexcursie naar het "Jaegersbos". Voor deelname telefonisch con tact opnemen met André de Meyer te IJzendijke (01176-1^93) W ATERWILDTELLINGEN Het als ieder jaar worden ook dit jaar weer waterwild tellingen gehouden; op deze tellingen worden alle op dat moment aanwezige watervogels langs onze kust (van het Zwin tot aan Terneuzen) geteld. Dit gebeurt maande lijks. Gezien de vele soorten en vaak ook vele leuke en sonjs ook zeldzame waarnemingen die dan gezien resp. ge daan worden is het zeer zeker de moeite waard om eens hieraan mee te doen. Hiervoor kun je dan enkele dacen van tevoren contacht opnemen met Eric Marteijn (Breske-s- Terneuzen DOW of met Pieter Paul van LaakeZwin-Bres- kens). De adressen staan o.a. in Duumpje XI "78. De data voor dit winterseizoen zijn: 11 nov. «9 dêc 13 jan.; 10 febr.10 mrt.; 07 apr. Binnen de vereniging zijn nog enkele "Handleidii.-ren voor het inventariseren van broedvogels in Nederland" aan wezig. (K.N.N.V.-uitgave nr. 96 sept. 1977 tweede druk) Hierin wordt soort na soort elke (mogelijke) broedvogel in Nederland behandeld waarbij aandacht wordt besteed aan broedbiotoopinventarisatietijdde wijze van inven tariseren en eventuele bijzonderheden van de soort Zij zijn te verkrijgen voor 5,- bij de redaktie. ZOMERTALING EN BOKJE BESCHERMD Op 17 juli 1978 is bekend gemaakt dat minister Van der Stee van het Minsterie van Landbouw en Visser-" o- ad vies van Jachtraad heeft besloten de jacht oi de zomertaling en het bokje niet te openen. De jacht de ze vogels was in Nederland voorheen van 18 aus. tot er met 31 jan. daaropvolgend geopend. Als rden wordt opgegeven dat de stand van deze watervo gels de laatste jaren sterk is gedaald. De jacht o:"de zomertaling is dus gesloten nog voordat de zomertalir.r- commissie haar bevindingen bekend heeft gemaakt. Dit te kent duidelijk de ernst van de situatie. Het voorreen be staat over een periode van twee, resp - """I.. een jaar cie Oitu- atie opnieuw te bezien. -3- ÊJ -2-k. i

't Duumpje | 1978 | | pagina 3