duumpjesavond EXCURSIEVERSLAG WALCHEREN Op 12 augustus zijn we naar Walcheren geweest de deel name was enigszins miserabel, maar ja het staat wel elitair om met zijn tienen in een veel te grote bus te zitten. We gingen eerst naar het Zeeuws Biologisch Museum en het daarbij gelegen landgoed; de gids daar vertelde een en ander over de bomen die daar groeien. Iedere deelnemer weet nu het verschil tussen een winter- eik en een zomereik, in dit "kelere" land hebben we na melijk lange winters en maar korte zomers, de win ter eik heeft dus een een lang bladsteeltje en de zomereik natuurlijk een kort je, simpel hé Daarna hebben we nog wat,rondgekeken in het museum zelf opgezette vogels gezien, schelpen gezien, zeewater- 1 aquarium gezien, een joekel van een zeepaling gezien. Na het theedrinken in een plaacselijk restaurant zijn we n°- naar Loverendale geweest, dat is een biologisch dynamisch landbouwbedrijf in de buurt van Oranjezon. Men gaf ons ee:. rondleiding in de maalderij, kaasmakerij, de stallen en het domein van de kompostmaker. Meneer Schaefer wist alles interressant te vertellen en ook discussie ontbrak niet. Na afloop kochten sommigen nog wat in de Bakkerij, van honingbrood tot Loverendaalse volkoren sportkoek. Etienne de Meyer. vervolg Ük. g keningenmaquettes, plannen, foto's enz. De bijdragen zouden kunnen worden meebegracht naar de D-avondwaar we ze onder elkaar kunnen bespreken. (Misschien kan het materiaal daarna als reizende tentoonstelling door de streek gaan! Het thema moet natuurlijk wel lang van tevoren (een jaar of langer) worden vastgesteld. Pieter-Paul van Laake -8- Dat was de eerste Duumpjesavond, zaterdagavond 19 augus tus; een mooiere avond was nauwelijks denkbaar. Na de koi fie en de eerste van een torenhoge stapel pannekoeken (gebakken door Corrie de Zwart, en enkele andere, aardi ge dames gingen we dan ook graag een avondwandeling maken over de vierhonderdpolderdyk: dode knotwilgen mar-r ook levende waar allerlei platnen op groeiden'aarc beiklavertwee overvliegende witgatjes, blauwe reigers. En we werden gekonfronteerd met de verdwijning van wéér een putje, wéér een een heg wéér een oeroude populier. En er was al niet veel meer over! Dit begin van de Duumpjesavond: koffie en wandelen, mag uit het oogpunt van de verlevendiging van de sociale con tacten geslaagd worden genoemd. Daarna was het allemaal wat moeilijker. De schuur van Jaa Masche bleek zeer bruikbaar, maar de inrichting had be- uer gemoeten. Er was te weinig licht, zeker bij de ten toonstelling van Jan de Zwart over Ruimtelijke Ordening- daardoor kreeg die tentoonstelling te weinig aandacht!' De bar stond onhandig t.o.v. de zitplaatsen. De zit plaatsen waren een beetje te gebrekkig (al zaten de ge lukkigen die en zitplaats hadden, wel gezellig!) En verder: wat een moeilijke kwis! Dat is toch niet nor maal meer. Volgende keer graag koolmees, kapmeeuw en kie vit. En wie kent er nog een tweezaadlobbi^e De landschapsdia's waren wel een doenlijke %nleuke puz zel voor de aanwezigen. Die dia's waren trouwens, net „ab! fdfte «6 -ooi. ook het filmpje over het knotten was goed: het wist je zelfs enthousiast te maken om mee te doen. Er is door het bestuur veel werk verzet voor deze avond Dank daarvoor is op zijn plaats. Dat zij met zo een avond' inspeelde op een behoefte bjj de leden lijkt duidelijk: 52 leden bezochte., de avond. Laten we hopen dat volgend jaar weer een Duumpjesavond georganiseerd wordten dan een verbeterde versie Suggestie voor de volgende keer: Tentoonstelling waaraan elk lid van het Duumpje een bij drage kan leveren: kranteknipsels, inventarisaties, te- Vervolcj bb.ö -Sr

't Duumpje | 1978 | | pagina 6