Een brief van een elfjarig jeugdlid "Ik schrijf deze brief om iets te vertellen. Wij zijn al een paar jaar lid van 't Duumpje. Ik woon midden in d- stad Eindhoven. Toen ik hier pas kwam wonen was er een oude fabriek naast ons huis. Ik had geen ruimte om te spelen, en we gingen toen heel vaak het weekend naar Zeeland (Groede). Ik ben ook wel eens met het t Duumpje vogels wezen kijken op de Platen in de Schelde. Een jaar of vijf geleden heeft de gemeente Eindhoven de oude fabriek naast ons huis afgebroken en op de oude fabrieksvloer werden iedere dag heel veel auto's geparkeerd. Toen was er nog geen speelruimte. Er waren meer men sen in de straat die dat vervelend vonden en toen hebben deze mensen samen e.en werkgroep opgericht en 11a een jaar praten met de gemeente is er besloten om de oude vloer ook nog weg te halen en om er een park met speelwei aan te leggen Omdat er geen voortuintjes zijn en geen bomen in on ze straat hebben veel mensen toen een tegeltuintje gemaakt. Daarin staan vooral vuürdoorns en daarin zitten nu veel merels Aan het oude fabrieksterrein grenst het riviertje de Dommèl en aan de andere kant hiervan ligt een he le grote oude tuin waar veel vogels inzitten. Nu hebben de vogels ineens veel meer ruimte en komen zelfs in onze tuin Hier volgt een lijst met door ons waargenomen vogels groene specht kleine bonte specht grote bonte specht oi'openoeTOBtnwH* roodborstje vink putter vlaamse gaai koolmees pimpelmees zwartkopmees 30 zwarte mees grauwe vliegenvanger tuinfluiter winterkoninkje heggemus huismus ringmus merelspreeuw kneutje groenling zwarte kraai wilde eend waterhoen tamme duif turkse tortel houtduif holenduif ko eko ek ekster gierzwaluw huiszwaluw boerenzwaluw kokmeeuw torenvalk kauw witte kwikstaart gele kwikstaart zwarte roodstaart zanglijster grote lijster boomklever boomkruiper fluiter ijsvogel Eén keer zagen we in de tuin een draaihals Meestal zie je dat het groen in de stad verdwijnt, maar hier is het omgekeerde gebeurd. Ik hoop maar dat het zo blijft Menno de Nooyer, Eindhoven JEÜGDLEDENPUZZEL r - 1. plan of gedachte 2. watervogel (duiker) 3. schelpdier 3- if. drietenige struisvogel 4. 3. vrouwtjesaap s. 6. voetbalclub 6 7. klein leeuwtje j In de tweede rij van boven naar beneden lees je bij de jiiste oplossing de naam van een leuk vogeltje. Oplossing van de gehele puzzel en de naam van het vo geltje opsturen aan de secretaris: P.P. Blaakman, Oostburgsestraat 29, Zuidzande. Onder de juiste oplossingen wordt een leuk prijsje verloot £*it -*"i-

't Duumpje | 1978 | | pagina 17