EXCURSIEVERSLAG JAEGERSBOS 28-10-78 Met een zevental deelnemers bekeken we o.l.v. André de Meyer de paddestoelen in het Jaegersbos. André vertelde ons eerst iets over de geschiedenis van het bosje. Daarna zagen we vele soorten paddestoelen, maar vooral paddestoeltjesEnkele soorten: Denne- vlam, Koraalzwam, vele Mycena's, waarbij het Adonis klokje en Bloedmycena, Honingzwam, Breeksteeltjes Kopergroenzwam en Witte ParasolzWam. EXCURSIEVERSLAG BRAAKMAN 12-11-78 Het aantal deelnemers bedroeg zes. We bezochten het noordelijke bos. Er was helaas geen paddestoel kenner bij. We hebben ons dus beperkt tot de bekend ste soorten zoals Resula,Melkzwam,Dennevlam en Parel- stuifzwam. Er waren nog wat soorten die we niet ken den, maar het aantal paddestoelen viel nogal tegen. Geweizwammetjes waren in grote aantallen aanwezig. Iemand dacht de Rode Koolzwam te zien, maar vólgens het boekje "Paddestoelengids" (Morten Lange - uitgave Elsevier 196if) leek het meer-op een Grote Paarse Rid- derzwam. Boleten zagen we niet. Vogels zagen we wel. In het ondiepe water zagen Henk Castelijns en Marion Ysebaert-Kind 3 grutto's. Ook de groenpootruiter liet zich zien. Ineens bemerkten dhr. de Ridder en Henk Castelijns een aantal aalscholvers. Het waren er 23, waarvanéén aan het vissen was. Een groot aantal eenden zat in de kreek, waaronder slob eenden, wilde eenden, wintertalingen en kuifeenden. Een blauwe reiger vloog rustig over. Op het slik zaten de gebruikelijke scholekstersin gezelschap van enkele zilverplevieren. Een tureluur en een wulp waren druk doende met voedsel zoeken. Henk wees ons in het bos op enkele kleine vogeltjes: goudhaantjes en zwarte mezen. De grote bonte specht liet zich ook even zien. We hoorden kramsvogels. Er trokken enkele veldleeuweriken over en we zagen koperwieken. In de buurt waar men nogal eens een ijsvogel kan waarnemen hoorden we een waterral. Aanvankelijk liet de ijsvogel zich niet zien, maar opeens vloog er iets als een schicht voorbij: een ijsvogel. We konden hem met de kijker zien zitten op een dode tak boven het water. Ook kregen we een kiekendief in het vizier. Een blauwe Net toen we weg wilden gaan zag onderge tekende een "torenvalk". "Hij heeft nogal ronde vleu gels," zei Henk, M t is wel een sperwer." Plotse ling dook de "torenvalk" naar beneden in de bosrand, het laatste stukje met enkele snelle wendingen. Een vrouwtje gezien de grootte. Dat was het eind van deze boeiende "paddestoelenexcursie" P.v.'t Westeinde -5-

't Duumpje | 1978 | | pagina 4