"knotten" ©p CITAAT kuifleeuwerik 1 winterkoning 4-5 heggemus 2-3 roodborsttapuit 3 paapje 1 zwarte roodstaart 1 roodborst 3 matkopmees 1 Voor de telenthousiastelingen onder ons vermeld ik nog dat er 36+2? soorten zijn waargenomen deze dag. Ondanks het gering aantal deelnemersde wat geringe trekaantallen en een kapotte bus was het toen een geslaagde excursie ómdat het weer goed was, er best leuke waarnemingen zijn gedaan en verder gewoon leuk met elkaar kunnen praten hebben. Eric Martajn De natuur is voor het menselijk geslacht van het begin af een voedende en bevruchtende bron geweest, een bron waaraan we alles 7? danken wat we zijn. We zijn thans gedwongen deze stroom in goede banen te leiden,die nut tig zijn voor het welzijn van de mens. We mogen echter de bron van deze stroom niet dempen, als we willen dat onze nakomelingen nog levend water zullen vinden. Op ons tijdgenoten rust een grote verantwoordelijkheid. Het gaat om een goed, dat eenmaal vernietigd, onherstelbaar verloren is. Uit: "Leven en laten leven" 8 De jaarlijkse wilgenknotactie is voor dit jaar weer van start gegaan op 6 januari; toen zijn de bomen in een weitje bij de oostburgse LTS geknot. Wij hopen dit seizoen op voldoende vrijwilligers (leden en niet-leden) te kunnen rekenen om de actie een beetje vlot te doen verlopen en om niet steeds dezelfde mensen te moeten laten op draven. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt er nu niet meer elke week geknot, maar slechts éénmaal in de twee weken, en telkens de zaterdag. (We beginnen steeds om 9«00 uur.) De organisator voor dit seizoen is dhr. I.Herman, Kloosterstraat 16, Sluis. Tel.: 0117&—17 Als je eens een zaterdag mee wil helpen aan het behoud van de knotbomen in de streek kan dhr. Herman je vertellen waar er de eerst volgende keei geknot gaat worden. Etienne de Meyer. Het is opvallend hoeveel stootvogels de laatste tijd in onze streek te zien zijn. Het lijkt mij wel leuk hier te zijner tijd eens wat uitge breider aandacht aan te besteden in artikel over dit gebeuren. Met name in de blauwe kiekendief ben ik erg geïnteresseerd. Ik zou iedereen willen vragen alle waarnemingen die hij of zij gedaan heeft van stootvogels schrif telijk aan mij door te geven, liefst zo uitgebreid mogelijk omschreven met gegevens van geslacht, terreinkeuze, prooidierkeuze etc. Natuurlijk ook datum en plaats van de waarneming vermelden. Ook voor de Avifauna kunnen deze gegevens erg goed gebruikt worden. In het kader van de Avi fauna zijn ook de waarnemingen van ijsvogel, rans- u" en velduil van belang. Stuur deae meteen even «- -op. Alvast bedankt. Erxc Marteyn Q WOlGWS

't Duumpje | 1978 | | pagina 6