J-\ - B&W's het afval dat wij dagelijks voort "brengen daarin laten gooien. Natuurlijk moet deze troep opgeruimd worden, maar of dit midden in ons polderland moet gebeuren is wel de vraag. Al x lang hadden de gemeentebesturen het probleem van de vuilstort kunnen zien aankomen. Maar er is te weinig vooruitziend bestuurd. Dan had men niet met een hasstigezeer ongelukkige oplossing hoeven aankomen, zoals nu het geval is* Nu wordt iedereen opgezadeld met een voorstel waar de B&W's ook niet gelukkig mee zullen zijn, maar er moet binnen een jaar een oplossing gevonden worden. Hadden ze dat niet eerdor kunnen bedenken? Als gemeentebestuur zijn zij verantwoordelijk voor een goed beleid en moeten ze ons niet voor het blok zetten en een slecht voorstel doen. Want een slecht voorstel is het wel! Temidden van onze mooiste polders een vuilnisbelt plannen is iets, dat niet meer hoort in deze tijd: Een puist in ons vlaamse, prachtige aangezicht. Wat een zicht zal dat geven, de vervuiling van weg waaiend afval, de stank. Verder de boeren, die hun (schaarse) land ontnomen zien, kosten die gemaakt moeten worden om de dijkwegen te ver- sterken en te verbreden om dan bij dooi niet eens bereden te mogen worden! Zomaar een aantal ar gumenten, de eén zwaarder dan de ander, die dit voorstel een slecht voorstel maken. En als deze polder vol is? Dan maar weer een andere kreek of polder' volstorten? Zo lang er geen definitieve oplossing gevonden wordt, evt. in de vorm van een gezamenlijke vuilstortplaats voor heel Zeeuws Vlaanderen (Koegorspolder; met de mogelijkheid om voor de hele streek een vuilverbrandings-oven o.i.d. te bouwen, zo iets moet in overleg door alle gemeentes te realiseren zijn en vormt een voorbeeld van definitieve oplossingen zoeken, in tegenstelling tot het rommelen in de eigen gemeentes. Maar het is gelukkig nog niet zover. Allereerst zullen de gemeenteraden hun oordeel moeten vellen over dit voorstel en we zijn benieuwd naar het resultaat. Verder zal er een hinderwet vergunning -OO- aangevraagd moeten worden, plus een verandering aangebracht in het plan buitengebied van de ge meente Oostburg. Op beide zaken kan iedereen bezwaar aan tekenen tegen de uiteindelijke be slissing. De boeren zelf uit de polder, zowel pachters als bezitters, hebben in een brief ken baar gemaakt aan de gemeentes op geen enkele ma nier te willen meewerken. Tegen het afgraven valt niet veel meer te doen, maar ze willen erna eventueel gewoon verder boeren. Ook het coördi natie orgaan voor natuur- landschaps en milieu bescherming is tegen en verder heeft ook de dorpsraad van Zuidzande zich tegen de vestiging uitgesproken. De hele zaak is nog in een vroeg stadium. Toch is het belangrijk er vroeg bij te zijn. Laten we de krachten bundelen, waarbij ook het Duumpje aktief kan zijn. Hoe sneller dit van de baan is, des te beter! Thijs Kramer-. Enkele mededelingen: - Een overzichts artikel over de ganzen in W.Z.V1. in het winterhalfjaar '78-'79 valt in het volgend nummer te verwachten -klein hoefblad, bloeiend op 11-03-79! PPvL -"Krities Paunabeheer" richt zich tegen een beheer van in het wild levende dieren met vooral ekonomiese motieven in het achterhoofd of tegen de jacht als vrije tijd sbe oefening os als sportief^ genoegen. De stichting heeft het lot van de wilde ganzen aangetrokken en 1979 uitgeroep tot wilde ganzenjaar -23-

't Duumpje | 1979 | | pagina 13