-7- EXCURSIEVERS LAG BRAAKMANSPAARBEKKENS Het weer zat ons die dag (28-01-79) niet mee. Het had 's nachts hard gevroren en de tempera tuur bleef gedurende de excursie onder nul. Aanvankelijk was het ook vrij mistig. Ondanks dit alles toen nog 11 deelnemersdie rond tien uur de dijk van de spaarbekkens beklommen. Deze waterreservoirsdie normaal duizenden een den van velerlei soort herbergen, naast nog vele futensoorten, duikers en aalscholvers waren he lemaal dichtgevroren op een paar heel kleine stukjes na. We hebben er wat wilde eenden, win ter talingen slobeenden en een mannetje nonnetje kunnen bekijken. Verder nog een enkele rietgors en twee roeken langs de dijk. Op een paaltje boven op de dijk zat een buizerd te genieten van het winterse landschap. Rond elf uur kwam de zon er een beetje door en werd er richting Braakmanbossen gereden. Hier konden we meteen de blauwe kiekendief bewonde ren, een mannetje. Ook nier weer een buizerd. Xnteresant waren ook de wat kleinere soorten die we hier aantroffen: enkele goudhaantjes, een twaalftal zwarte mezen, een matkopmees, de vlaamse gaai en de grote bonte specht. Met name de eerste twee soorten lieten zich tot op zeer korte afstand naderen. Het aantal soorten vogels viel zeer zeker wat tegen in de bossen, maar het landscnap dat zich voor ons ten toon spreidde deed dit alles snel vergeten. Het was een landschap, waarvan ik dacht, dat liet alleen op kalenders bestond. Bomen bedekt met sneeuw, een helderblauwe hemel met een stralende zonmagnifiek iiii Na een vrij grote wandeling door de bossen, werd de excursie omstreek half één beëindigd. Het eten zal die dag zeker gesmaakt hebben. Eric Marteijn VERSLAG SNERTEXCURSIE Er waren slechts een zevental deelnemers aanwe zig in de Groese Duintjes. Het was vrij koud en er hing wat mist. Er waren niet zo erg veel vo gels maar wat we gezien hebben is zeer zeker de moeite waard: de blauwe kiekendief, het water ral, de keep, de houtsnip, de torenvalk en de rietgors. Verder de normale maar daarom zeker niet minder interessante soorten. Eén ding staat echter buiten kijf; de snert met witte brood en goede boter die we daarna gege ten hebben in Groede was van zéér grote klasse Eric Marteijn LEZING OVER ZWARTE POLDER 26-01-79 Jan de Zwart hield een korte inleiding die avond waarbij dingen als dijkeninventarisatiede te ver schijnen avifauna en wintervoedering aan de orde kwamen Hierna web het woord aan Ron Brouwer, de vaste kracht van de Stichting "Het Zeeuws Landschap' in onze streek, die zijn publiek van begin tot eind wist te boeien met prachtige dia's en een goed lopend verhaal over planten, dieren en be heersmaatregelen.

't Duumpje | 1979 | | pagina 5