Dit is een wondermooie plek natuur. Maar zo bedrieglijk als de aprilse zonnestralen is het beeld van de natuur in Groede. Tegen het groen omzoomde water onder de betoverende tinteling van de strakke luchten heeft de mens een in drukwekkende tentenkanrpement gebouwd. De natuur, eeuwenlang ontlucht, wordt door de mens in ijltempo ontdekt en gewaardeert. In Groede, in Schilde, in Koksijde aan zee (in Cadzand, in Nieuwvliet, in Breskens,Red. Of de resterende natuur met deze vriendelijke intenties erg gebaat is, daar denk ik het mijne van, windbeschut tegen de groendende helling van deze dijk. En de lente is al oud. M.R.ÏÏautekiet Uit: "De Wielewaal" 1977, Nr. 4 11 - 0 6 - 8 echte UoeUoeWsUoem -loog grasland St. Kruis Tijdens de op 13 maart jl. gehouden vergadering van de Deelnemersraad van het Coördinatieorgaan reikte (scheidend) voorzitter dr. S.Parma met zichtbaar plezier de Milieuprijs 1978 uit aan de vertegenwoordigers van de aktiegroep "Geen Zenderpark". De Milieuprijs van het Coördinatie orgaan bestaat uit een verzilverde legpenning met bijbehorende oorkonde. De prijs werd in 1976 ingesteld en werd over dat jaar uitgereikt aan het Comité Samenwerking Oosterschelde (Comité S.O.S.). in 1977 is de prijs niet uit gereikt bij gebrek aan kandidaten. Uit het rapport van de beoordelingscommissie (bestaande uit de heren M. Antonisse te Goes, N.Oskam te Middelburg en H.Venekamp te Tholen) laten wij hierna de overwegingen volgen, die tot de toekenning van de prijs hebben geleid: "De beoordelingscommissie is van oordeel dat de beslissing van de Nederlandse omroep- en zendermaatschappij (Nozema) om in West-Zeeuws- Vlaanderen geen Zenderpark te vestigen (gekozen is uiteindelijk voor de Lopikerwaard) in be langrijke mate mede is beinvloed door de akti- viteiten van de aktiegroep "Geen Zenderpark". In dit verband wijst de commissie er onder meer op dat de aktiegroep er in geslaagd is de be volking van West Zeeuws Vlaanderen eensgezind te mobiliseren in het verzet tegen de'; eventuele komst van een zenderpark. De aktiegroep kreeg naast steun van de bevolking ook bijval van een groot aantal organisaties/instanties. De com missie is van mening dat de wijze waarop de ak tiegroep tewerk gegaan is- met name ook voor wat betreft het meer bekendheid geven aan re portages over de zenderparkvestiging- ertoe heeft bijgedragen dat naast West Zeeuws Vlaanderen andere vestigingsmogelijkheden in beeld geko men zijn.

't Duumpje | 1979 | | pagina 9