helm verwezen. Pislustige man idem. Bij de hoogwatertrek van de badgasten loopt een gezin aan de reservaatkant van de geulZe zijn terug gekeerd en halen natte voeten. Een purper reiger trekt langs de kust naar het westen. De tureluur langs de zuiddijk west van de 'ingang' trekt regelmatig bekijks. Zondag 13 augustus. Om 9 uur excursie samen met Eric, 3 deelnemers slecht weer 'smorgens. Excursie was erg geslaagd, o.a. 2 ransuilen gezien. Tot 's middags half vier rond gelopen. Het weer werd goed. 2x iemand uit het schor gehaald, lx gezin uit het duin verwijderd en af en toe een paar kinderen bij dat geultje terug geroepn. Een vrouw uitgelegd waarom ze dat bosje lamsoor niet had mogen plukken. Oom agent kwam in de loop van de middag ook nog 'ns kijken. Tip van mijaan alle borden een duitse vertaling toe voegen (das habe ich nicht gewust) Maandag04-06-79 8.30 uur. Aanvang excursie met maar liefst ongeveer 60 deelnemers. Naast Thijs en ondergetekende was gelukkig ook Jan aanwezig, die meteen bereid was als gids op te treden. 10.45 uur. Einde van de excursie. Tal van deelnemers waren zeer enthousiast. Ik kon 2 nieuwe leden voor het ueeuwse Landschap noteren. Ron komt ook nog even kijken. Laat meteen zien hoe je mensen vanachter de draad haalt. 10.50 uur. We gaan koffie drinken. 12.30 uur. Vier kinderen achter de draad. Begeven zich na een opmerking schoorvoetend uit het terrein. 14.30 uur. Magnifieke waarneming, ik hoor een gek tsjek'- geluid en zie op enige afstand een vogel in 't topje van een braamstruik zitten. Prachtig te zien. Het is een grauwe klauwier. We kunnen hem enige tijd erg goed bekijken. Snavelvorm en grijze kop. In één woord geweldig 15.30 uur. We verlaten de Zwarte polder. Er hebben zich geen overtredingen voorgedaan tijdens de rest van de dag. Er waren heel wat wandelaars aanwezig. Ik geloof dat de voor lichting van vorig jaar al vruchten begint af te werpen. Door drukke verstoring geen of weinig steltlopers op schor en strand. Hier alleen maar 's morgens vroeg aanwezig. -U6- Zaterdag23 juni. Mooi zonnig weer, vrij druk. Geen enkele overtreder in de tijd dat ik er was (14-17 uur)Vrij veel tureluurs vlogen er rond (f7), 1 alarmerende. Op 'T wad werden de volgende vogels nagezeten door een hond, 2 bergeenden, 1 tureluur, 1 bonte strandloper, - 2 strandpleviertjes. Dinsdag, 79-07-17 Mooi weer, middag k bewolkt, Wl-422 graden. Enkele kinderen vangen krabben aan de verkeerde kant van het gaas. Twee mannen rollen boven op het duin een touwtje op. Een jong stel dartelt even over 't duin. Alle vier verdwijnen weer gauw. Alle bloempjes van het duizendgulden- kruid zijn geopend. Een duinpieser ver weg. Rwee kinderen trokken in het duin een droge zwembroek aan. Een meneer in onopvallende kleding dwaalt buitenpaads door het terrein. Toen ik naderde ging hij in rook op. Er wordt regelmatig lams oor geplukt, buiten het hek. Zondag, 78-07-22 08.40 vliegt er een boxer almaar achter een tureluur aan. Duitse eigenaar door Alex berispt. Alex wel kwaad, de ger maan niet onder de indruk. 09.40 andere hond in het terrein, een zwarte. Zondag excursie 28 personen. Alex en ik doen de hele groep. Een geanimeerde excursiedie zoals steeds 1 3/4 a 2 uur duurde. Op 't slik 6 rosse grutto's. Vlogen weg voor de excursiegangers ze goed hebben kunnen zien. Een van de excursiegangers was een van de problematiese vissende jongens van eergisteren. Succes, succes. Honden een probleem. Tot nu toe 4 honden zeer ongehoorzaam enthousiast in het terrein. En de berichten worden er niet leuker op. Het is nu half elf, ik haal een rozendoorn uit m'n achterste en meld u het volgende, behalve genoemde overtreders wat duin- piesers en lamsoor tussen het prikkeldraad plukken, met mensen die een praatje maken en kleine kinderen die vragen of ze van Herr W&chter toch achter het prikkeldraad mogen vissen, kom ik in m'n hum terug van het konijnen tekenen, neem ik in de geul de succes jongen van vanmorgen waar, vissend achter de draad. Zoals we hadden afgesproken zou hij nu een bekeuring krijgenIk ga Ron waarschuwen. -Ut-

't Duumpje | 1979 | | pagina 25