activiteiten Zaterdag TREKTELLING IN DE ZWINPOST 3 november Rond zonsopgang worden de deelnemers ver wacht "bij de strandpost op de duinen tus sen het Zwin en Hotel Noordzee, dat we "buiten het toeristen seizoen gebruiken als zeetrek-waarnemingspostOok op deze morgen hopen we wat te zien te krijgen van de zee duikers, futen, jagers en andere zeevogels, die bij gunstig weer (tijdens of na een noordwester storm, of helder weer met een gunstige windrichting) voor onze kust te zien zijn. De excursie begint dus rond half acht en staat onder leiding van Thijs Kramer. Zondag PLANOLOGIE EXCURSIE 25 november veier verzoek zal Jan de Zwart uitleg geven over de standpunten ingenomen door de natuurbescherming (in de persoon van het Coördinatie orgaan, het Zeeuwse Land schap of het Duumpje, organisaties waar van Jan bestuurslid is) over zaken als de dijkverzwaring, de Baarzande, het plan Buitengebied van de gemeentes Oostburg en Aardenburg, afhankelijk van de vragen, die bij de deelnemers naar voren komen. Om alles duidelijk te illustreren willen we met auto's de "bedreigde gebieden" bezoeken. Verzamelpunt is het Ledelplein te Oostburg, aanvang van de excursie 1U uur. -4- Zaterdag Excursie naar de Braakman 15 December De Braakman is een natuurgebied dat buiten de zomer, als vakantiegangers vogels het leven onmogelijk maken, bijzonder waardevol is door de grote variatie aan vogelsoorten. In het bos zijn er allerlei mezensoorten aanwezig en op het water van de kreek krioelt het van de eenden, futen en misschien zijn de eerste kleine zwanen al gearriveerd. Een reden, waarom de Braakman zo veelvul dig op ons excursie programma voorkomt. We vertrekken met auto"s vanaf het Ledelplein te Oostburg om 8 uur en passeren de Markt van IJzendijke om plus minus 8.15 uur. Zaterdag Vogel excursie naar het ZWIN 29 December TT Het is weeral even geleden, dat we met onze vereniging een bezoek brachten aan het Zwin. Zo tussen Kerst en Nieuw bieden we aan onze leden een prachtige gelegenheid om eens met het gezin dit unieke natuur reservaat te bezoeken. Na de excursie, waarvoor laarzen geen overbodige luxe is, kan er altijd nog een bezoek gebracht worden aan het vogelpark om alle vogels nog eens van heel dichtbij te bekijken. Vertrekpunt is weer het Ledelplein, waar vandaan we om 8 uur vertrekken met auto's om om ongeveer 8.30 uur bij de ingang van het Vogelpark te arriveren.

't Duumpje | 1979 | | pagina 4