activiteiten Zaterdag Vogel excursie naar het Zwin 29 december Onder deskundige leiding wordt er een bezoek gebracht aan het belgiese gedeelte van het natuurreservaat het Zwin. Vertrekpunt is het Ledelplein te Oostburg, waar vandaan we om 8 uur met auto's vertrekken, om om ongeveer 8.30 uur bij de ingang van het Vogelpark te arriveren. Laarzen meenemen. Zondag Ganzen excursie 20 januari We gaan vroeg op stap deze morgen om de ochtend trek van de ganzen, die op de Hoge platen overnachten, bij No Een te bekijken. Daarna gaan we op zoek in onze streek, waar de Riet- en Kolganzen gebleven zijn. Jan de Zwart's voorliefde voor de ganzen, maken hem de excursie leider bij uitstek. Vertrektijd 7.30 uur, met auto's vanaf het Ledelplein te Oostburg. Zondag De traditionele Snert excursie 3 februari Op deze morgen verzamelen we om 9.30 uur bij Paviljoen deGroe, in de Groese duintjes om een wandeling te maken in de omgeving. Ook zal het Zwarte gat niet zondermeer voorbij gegaan worden. Na de excursie bestaat er de mogelijkheid om (voor eigen rekening) erwtensoep te eten. De excursie staat onder leiding van Petrus van 't Westeinde. -2- Zondag 2k februari Vrijdag 7 maart Zondag 30 maart Fietstocht rond Aardenburg Als het weer een beetje mee zit kan dit een prachtige fietstocht worden langs de kreken die liggen rond St Kruis en Aardenburg. Ook een bezoek aan de Elderschans is altijd de moeite waard. We vertrekken om 9 uur vanaf het Ledelplein en de excursie staat onder leiding van Eric Marteijn. Dia avond. Ron Brouwer, naast bestuurslid van het Duumpje, in het dagelijks leven in dienst van de Stichting het Zeeuwse Landschap als beheerder van de natuurgebieden in onze streek, die in het bezit zijn van deze Stichting, zal op deze avond dia's vertonen van die natuurre servaten en de planten en vogels, die erin voorkomen, terwijl hij er deskundig commentaar bij kan verschaffen. De avond wordt gehouden in Zuidzande, in de zaal van café de Roode Leeuw en begint om 20.00 uur. Vroege plantjes in de Zwarte polder Verzamelen om 8 uur bij het (voormalige?) gemaal op de dijk van de Zwarte polder, waarna Pieter Paul van Laake de deelnemers zal rond leiden en wijzen op de planten die in dit vroege voorjaar al te vinden zijn. Ook zal er geluisterd kunnen worden naar de eerste zangvogelsdie van hun overwinterings gebieden reeds zijn terug gekeerd. -3-

't Duumpje | 1979 | | pagina 3