tèiïir/ffim die kunnen zich melden bij ondergetekende. Ook als iemend oude planken in redelijke staat over heeft en die zou willen afstaan voor het maken van nestkasten geldt het zelfde. Personen die een geschikt gebouw, zoals een oude of nieuwe schuur, die een gat heeft, waardoor de vogels binnen kunnen komen, of andere gebouwen beschikbaar willen stellen, kunnen zich wenden tot ondergetekende. Ook gegevens van broedgevallen van kerkuilen en toren valken van de voorgaande jaren zijn welkom. L. Boerjan Rembrandtstraat 3 4501KD Oostburg Tel 01170-3678 ■\k> - bij PotjeA, novembe/i 1979 Pvvi - -8- HET KNOTSEÏIOEN STAAT WEER VOOR VE VEUR. Nu bomen enstruiken hun bladerkleed kwijt zijn, breekt de tijd voor het bnotten weer aan, want nog steeds staan in ons landje van Kadzand honderden knotwilgen en populieren, die hoognodig van hun dodelijke bladerkroon ontdaan moeten worden. Bepaalden we ons in voorgaande seizoenen in hoofdzaak tot de omstreken van Oostburg, dit jaar concentreren we ons op Aarden burg en Heille, wat ons niet belet de 30 knotpopulieren aan Potjes onder handen te nemen. Op het ogenblik hebben we van 8 verschillende eigenaars met in totaal 120 knotbomen, toestemming gekregen te knotten, èn subsidie ad 1+,- per gezonde geknotte boom aan te vragen, waardoor we in staat zullen zijn, de gemaakte kosten te dekken, en zelfs de verenigingskas nog wat te spekken. Inmiddels zijn we op 17 november van stert gegaan aan de kreek op Smedekens- brugge, waar op 1 december verder gegaan werd. Het is de bedoe ling verder iedere veertien dagen te knotten, de gehele winter door (ijs en weder dienende) De opkomst was redelijk te noemen, ongeveer acht volwassenen en 12 kinderen van de RK basisschool te Breskensmaar nog enige flinke krachten zouden van harte welkom zijn, temeer er nu extra werk aan de winkel is met het maken van bossen rijshout voor zandaanwinning op de Hoge Platen. Deze dunnen takken werden anders versnipperd, tesamen met de takken tot een dikte van ongeveer 10 cm. Het dikke hout wordt op meterstükken gezaagd met de motorzaag en verkocht, hetzij voor openhaardhout, hetzij aan de spaanplaat industrie. De snippers worden eveneens ver kocht en zijn uitermate gechikt voor manegescampings en zelfs voor grondverbetering. Met 120 knotbomen in de "orderportefeuille" is die nog bij lange niet gevuld, daarom verzoeken we eigenaren van knotbomen, waarop gewaaien staan van ongeveer 7 jaar of ouder en er zelf geen kans toezien ze te knotten, zich in verbinding te stellen met: I.J. Herman, Kloosterstraat 16 Sluis Tel. 01178-17M -9- «Vr-i4*1*»v*~

't Duumpje | 1979 | | pagina 6