20-1-1980 GANZENEXCURSIE Om 7.30 uur waren zo'n 10 ganzefielen verzameld op het Ledelplein. In de nog stikdonkere nacht begaven we ons naar de telplaats op No Een. Om 8.07 uur kwam het eerste groepje kolganzen van de Hoge Platen en vlogen over de dijk van Bresken naar de fourageer terreinen. De gang van zaken op de voorverzamelplaats op de plaat van Breskens was deze ochtend goed te volgen. Bij het aanbreken van de ochtend vliegen tame lijk veel ganzen die verspreid zitten over het gehele platencomplex naar het meest westelijk droog gevallen gedeelte van waar ze in groepjes land-in-waarts vertrekken. Hieronder de aantallen en waargenomen soorten: Kolgans 979 Rietgans 2391 Grauwe Gans 7 Tntaal 44R1 KI. Rietgans 60 iotaal 4481 Rotgans 10 Brandgans 1 Onb. Gans 1033 Om 9.30 uur waren vrijwel alle ganzen naar het binnenland vertrokken. Een uur later vonden we in de Blikken 650 kolganzen fouragerend op gras land terug en hier en daar kleine groepjes riet ganzen verspreid in de polders. De indruk bestaat echter dat de meeste rietganzen in de omgeving van Hoofdplaat, Biervliet en IJzendijke zijn neergestreken. Ook fs morgens zagen we de meeste rieten die richting opgaan, 's Middags werd door mij nog een excursie gedaan naar de rietganzen gebieden tussen Assenede en het krekengebied van St. Kruis juist over de Belgisch-Nederlandse grens Er werden geen rieten waargenomen wel 5 kl. zwanen waaronder 1 juveniel. Behalve ganzen zagen we 1 s- morgens in de Snouck Hurgronje-polder nog een ruig' poot buizerd jagen. Jan de Zwart -31-

't Duumpje | 1980 | | pagina 17