t betreft de Blauwe kiekendief. Opvallend bij de ze soort is het grote aantal vrouwtjes t.o.v. de mannetjes en ook het aantal is opmerkelijk groot. I IIIII IV Totaal Stootvogels Buizerd Ruigpootbuizerd Blauwe kiekendief 3-4 1 3-6 1 Sperwer Slechtvalk Torenvalk Smelleken 1«T4-5?6-7s 3? 1«T 2<T+ 16-18$ 1-3 1 4 1 7-9 2 Aan deze tellingen werkten mee: F. v.d. Weegen, R. Notebaert, P. van 't Westeinde, P.P. van laakeJ. de Zwart, E. Marteijn, F. de Bakker en A. Verschelling. Thijs Kramer. Cd: Brs N. 3vl. figuur I -34- 2-9-1979 MUURTJE EXCURSIE TE SLUIS. Hoewel slechts een deel van het mossenmateriaal pas verwerkt is, volgt hier een lijst van gevon den, gedetermineerde soorten. Omdat er ten aanzien van de Nederlandse namen wei nig overeenstemming in de namen is, zijn die na de wetenschappelijke namen geplaatst. Amblystegium serpens (Herw.) Schimp. Pluisdraadmos Op muur ruïne Stenen Beer. Barbula convoluta Hedw. Smaragdsteeltje Gewoon schroeftandmos Op muur ruïne Stenen Beer. Op de grond bij de Stenen Beer. Barbula vinealis Brid. (waarschijnlijk ssp. cylin- drica (Tayl. Bouvet) soort schroeftandmos. Is vrij zeld zaam. Barbula unguiculata Hedw. Schroeftandmos. Op de grond bij de Stenen Beer. Eryum argenteum Hedw. Zilvermos. Op de bodem bij de Kaai. Op muurtjes. Bryum bicolor Dicks. Tweekleurig knikmos (of hang^- mos) Op bodem bij Kaai. Op bodem bij de Stenen Beer. Bryum capillare Hedw. G-edraaid hangmos (knikmos) Op dak van een woning. Op de bodem van de Kaai. Op muur ruïne Stenen Beer. Op muurtjes. G-eratodon purpureus Hedw. Purpersteelt je of Hoorn- tandmos Op dak van een woning. Op muurtjes. Op muur ruïne Stenen Beer. Op bodem bij de Kaai. -35-

't Duumpje | 1980 | | pagina 19