KORTE BERICHTEN Werkweekend op de Hoge Platen in de Wester- schelde Op zaterdag 5 april wordt gestart met de her stel werkzaamheden van de broedterreinen van de dwergsterns op de Hoge Platen. De werk zaamheden zullen bestaan uit het vullen, trans' porteren en uitstrooien van schelpen, het plaatsen van musterds (bundels takhout), deze zullen dienst doen als zandvangers. En verder werkzaamheden aan de bestaande zandzakkenring, die naar het schijnt de winterstorm heeft doorstaan. Vrijwilligers voor dit weekend kunnen nadere gegevens verkrijgen bij Jan de Zwart, 'telefoon 01170-3021. Punt van samenkomst zaterdag, 5 april om 9.30 uur bij het uitwateringssluisje op No. Een. Zelfde tijd en plaats geldt voor 'zondag, 6 a pril en maandag, 7 april. De werkzaamheden staan onder leiding van de vaste bewaker van de Hoge Platen René Beyersbergen. -40- Het aantal tureluurs, watersnippers, grut to^, scholeksters en kieviten in Eriesland is in 1979 toegenomen. Volgens de Friese Bond van Vogelbeschermings- wachten is het aantal tafeleenden zelfs ver dubbeld. De strenge winter heeft echter schade aange richt onder de waterhoentjes, meerkoeten, wul pen en kwikstaarten, waarvan er bijna de helft minder werden geteld dan vorig jaar. smienten Iets Bijzonders!? Op 4 november 1979 vond Petrus 16 kleine water salamanders bij hem thuis in de kelder. Hij heeft ze terug buiten gezet om uitdroging te voorkomen. Al Geknot Inlichtingen hierover bij Jaques Herman, Gloos terstraat 16, Sluis. Tel. 01178-1744. Zie ook bladzijde 12. -41-

't Duumpje | 1980 | | pagina 22