activiteiten J Zaterdag. 19 april a.s. Het Grote Gat "bij Oostburg is nog altijd één der mooiste kreken van ons landje. In ft voor jaar is het er prima vertoeven om allerlei vogels en ook planten te bewonderen. We ver trekken om 13.30 uur (half twee) vanaf het Ledelplein te Oostburg om een wandeling ron dom dit prachtige atukje West Zeeuws Vlaan deren te maken. De leiding ligt deze middag bij Eric Marteijn. Zaterdag. 3 mei a.s. Het voorjaar is volop aangebroken en aller lei zangvogels zijn al terug in onze streken. De trekbeweging van allerlei soorten ligt echter nog lang niet stil. Daarom organiseert Thijs Kramer deze zondag een simultaan trektelling langs onze kust. Mensen die deel willen nemen als teller en/ of toeschouwer moeten zich tijdig bij Thijs opgeven. T. Kramer, Oude Zeedijk 4, Zuid- zande tel. 0117 8-1891) (Voor. mensen die iets meer over dit soort tellingen willen weten verwijst de redactie naar 't Duumpje 1 no. 3, blz. 26/27). Zaterdag. 10 mei a.s. In de winter is het meestal te koud voor de meeste mensen om een excursie mee te maken langs de kust. Deze dag echter zal het zeker prachtig weer zijn. Ideaal om een wandeling van de Piaskreek naar het magnifieke Paulina- schor te maken. -2- De aantallen steltlopers zullen niet zo hoog liggen maar wat verscheidenheid betreft zal men zeker niet te klagen hebben. De wintergas- ten kunnen nog in klein aantal aanwezig zijn en de zomergasten zijn ook net gearriveerd'. Ook doortrek vindt plaats. We vertrekken om bij het uitwateringskanaal aan de Piaskreek (net voorbij Hoofdplaat) en de excursie staat onder leiding van Eric Marteijn. Zondag. 18 mei a.s. Op deze zondag houden vele vogels zich bezig met hun gezang, vooral 's morgens vroeg. Daarom om 6.00 uur een vroege vogelexcursie door het Erasmus bos e.o. Deze excursie is op de fiets maar ook automobilisten zijn welkom om zes uur op de parkeerplaats bij het Erasmusbos. Zangvogeltjes excursie kan maar door één man ge leid worden: Pieter Paul van Laake. Zondag. 8 juni a.s. Onze grensstreek is een door velen van ons niet zo gekend gebied. Toch is ze prachtig met al haar kreken. Op deze zondag gaan we ze bewonderen op de fiets. Vertrek om il.00 uur op 't Ledelplein en 11.45 uur op de Markt van IJzendijke. Lunch pakket meenemen. Alex de Meyer treedt op als excursieleider. Zaterdag, 21 juni a.s. Velen zullen bij de naam Glarapolder hun wenkbrau wen ophalen. Niet zo verwonderlijk want ze ligt niet zo in ft zicht en op de route. Etienne de Meyer kent dit gebied echter uitstekend en zal een excursie leiden door dit normaal voor publiek gesloten gebied. Er zal vooral op planten en vo gels gelet worden. Vertrek voor fietsers en automobilisten om 9.00 uur op de Markt van IJzendijke. -3-

't Duumpje | 1980 | | pagina 3