- minder gewenste soorten in aantal toene men (kauw, spreeuw, ringmus) - ongunstige voedselconcurrentie optreedt (sommige soorten mogen b.v.die bijvoor beeld worden en die dan de levensmoge lijkheden voor andere soorten verminderen) De lepelaar maart-april 1980. Over boerengeriefbosjes staat een artikel in een al wat ouder nummer van Natuur en Milieu (maart 1978). Deze bosjes blijken nog steeds belangrijk te zijn, niet al leen voor het landschap, maar ook voor plan ten, vogels en insecten. De rijkdom aan sluipwespen is uitzonderlijk groot. N.B. Het Yerseke moer-nummer van Zeeuws Nieuws (januari 1980}mag niemand missen! Pieter Paul van Laake. -54- ALG-EMENE LEDENVFR G-ADER IN G- Op 17 april j.l. werd in Ijzendijke de jaar lijkse algemene ledenvergadering gehouden. De opkomst van leden was bedroevend. Een reden is echter niet te vinden. Er blijft al leen de hoop dat het er de volgende keer meer zullen zijn. Na een welkomswoord door de voorzitter werden achtereenvolgens de volgende 'agendapunten be handeld. 1. Notulen van 'de vergadering in 1979; 2. Jaarverslag van de secretaris. Het aantal leden bedroeg op 1 januari 1980 - 304. G-e- rekend vanaf de oprichting is de gemiddel de groei per jaar een 35 leden geweest; 3. De kas werd door de heer en mevrouw van Witzen uit Groede goedgekeurd. Voor de nieuwe kascommissie werden gekozen de heren H. van Iwaarden en R. Corijn. 4. Verslag van de vertegenwoordiger van de werkgroepen. Punten hieruit zijn: er werden 180 wilgen geknot en 300 musters gemaakt voor de Hoge Platen; er wordt volop gewerkt aan de Avifauna; als experiment werden er stern- vlotten gebouwd op het Grote Gat te Oost burg; er wordt een extra uitgave voorbe reid over het Paulina Schor. 5. Bestuursverkiezing. Afgetreden zijn Petrus van 't Westeinde als penningmeester en Carla Sturm als be stuurslid. Respectievelijk werden deze plaatsen ingenomen door Ineke Batselaere, Oude Zeedijk 4 te Zuidzande en Eric Marteijn, Oranjestraat 11 te IJzendijke. Ron Brouwer werd herkozen als bestuurslid. -55-

't Duumpje | 1980 | | pagina 29