activiteiten 19 .juli 1980 Wandelexcursie rond het Grote Gat. De vorige wandelexcursie was wat de vogels "betreft een groot succes (zie verslag in dit nummer), het weer was echter toen de grote spelbreker. Deze dag doen we deze wandeling nog eens over om met heter weer te kunnen genieten van het magnifieke Grote Gat. We starten om 13.00 uur op het Ledelplein te Oostburg onder leiding van Eric Marteijn. 16 augustus 1980 Eietsexcursie naar St. Kruis e.o. We gaan op de fiets proberen wat van de mooie flora-elementen van dit krekengebied te be wonderen. ligt het accent weliswaar op de planten, de excursieleider Petrus van 't Westeinde zal u zeker ook op de vogels, die daar talrijk aanwezig kunnen zijn wijzen. Verzamelen op het Ledelplein te Oostburg om 13.00 uur. 20 september 1980 (Zee)trektelling bij Cadzand. Om 7.00 uur verzamelen we ons bij hotel Noord zee te Cadzand-Bad om onder leiding van Thijs Kramer die morgen naar de (mogelijke) trek van sterns, steltlopers en andere vo gelsoorten te kijken. Als weer en wind meewerken kan dit interessante dingen te zien geven. IVN-cursus Voor degenen die zich hebben opgegeven voor de natuurgidsen-cursus kan het volgende worden me degedeeld Op de laatste vergadering van de begeleidings groep is het voorlopige les- en excursiepro gramma opgesteld. Cursisten krijgen dit zo spoe dig mogelijk toegezonden. Daarnaast zijn de kos ten welke aan deze cursussen zijn verbonden be groot op een. maxinmm van 100, Dit cursus geld moet overgemaakt worden op gironummer 2393092 t.n.v. P. van ft Westeinde,. Voorstraat 60 te Groede onder vermelding van "I.V.ïJ.-cursus" Eventuele correspondentie over de betaling kan eveneens via bovenstaandadres geschieden. Tele fonisch is de penningmeester van de cursus te bereiken onder nummer 01171-1642. Hoewel de voor keur er van uitgaat dat het bedrag van 100, in één keer wordt overgemaakt heeft de begelei dingsgroep gemeend dit wellicht niet voor een ieder moge]ijk is. Betaling is derhalve ook mo gelijk in 3 termijnen en wel als volgt: le termijn 40.,direct te voldoen 2e termijn 30,te voldoen vóór 2-4-1981 3e termijn 30,te voldoen vóór 17-9-1981 Pas na betaling van het cursusgeld t.w. 100,-- of het le termijn wordt de cursist officeel in geschreven en worden hem de studiemiddelen toe gezonden. Het ligt thans in de bedoeling de eerste les, een kennismaking met docenten etc. te houden op zaterdag, 6 september a.s. in de Braakman. Op deze dag zal dan ook het definitief lesprogram ma worden uitgereikt Uiteraard wordt elka ingeschreven cursist van het een en ander schriftelijk op de hoogte ge houden en tijdig ingelicht over eventuele wij zigingen Noot. Mochten er nog leden zijn die zich willen op-

't Duumpje | 1980 | | pagina 3