geven dan dienen zich zich met spoed te wen den tot de coordinator van de cursus, Ron Brouwer, Driewegeï! 17 te Biervliet, telefoon 01152-1580. BELANGRIJKE FIETSTOCHT Vooruitlopend op de persoonlijke uitnodiging die elk lid van de vereniging krijgt toege zonden kan nu reeds medegedeeld worden, dat er op zaterdag, 30 augustus a.s. een fiets tocht gehouden zal worden. Deze fietstocht, een ven cë vele acties met a] s thema Het "behoud van de groene ruimte"wordt gehou den naar aanleiding van het 75 jaar "bestaan van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland en waaraan ondermeer onze vereniging zijn medewerking aan ver leend. Het "bestuur roept alle leden op om aan deze fietstocht mee te doen. -4- 24-2-1980 Eietsexcursie St. Kruis en zeerwijde- omgeving. Vanuit Oostburg reden een tiental mensen deze zondagmorgen richting G-rote Gat om van daar uit verder richting St. Kruis en Aardenburg tegaan. Het Grote Gat liet ons pijlstaart, win tertaling en slobeend bewonderen en 2 blauwe kiekendief die joegen boven de geploegde akkers. Het volgende punt was de St. Kruiskreek; er was weinig te zien. Een tweetal smienten, enkele slobeenden en 220 meerkoeten. Daarna richting Elderschans met onderweg goudplevieren, blauwe kiekendief en roek. Op de Elderschans de soorten die ik gehoopd had er te vinden, vlaamse gaai, boomkruiper en zingende roodborst. Ook een ransuil en holendui- ven. In de nabijheid ook nog een vijftal rans uilen, met dank aan de eigenaar van hun roest- bomen om ze te komen bewonderen en voor de lek kere koffie en gebak. De tocht werd voortgezet richting Sluis/de Vrede waar een nieuwe eendensoort n.l. de tafeleend bekeken kon wordenij 22 ex. in totaal. Opvallend deze dag waren de grote lijsters en kieviten. Overal zagen we grote lijster zowel zingend als vliegend als fouragerend; in totaal zeker 12 ex. En wat de kieviten betref overal honderden exemplaren op trek. In de Willem leo pold vlogen er meer dan 1000. -5-

't Duumpje | 1980 | | pagina 4