Een blik op de zee bij de Zwarte Polder sloot de excursie af met minimaal 10 dwergmeeuwen en 4- drieteen meeuwen. Eric Marteijn. 30-3-1980 Excursie "vroege plantjes, vroege VOge^sn e Met 9 mensen hebben we de Zwarte Polder en de Knokkert bezocht. De verwoestingen in de Zwarte Polder zijn be keken. Er werd een katteschedel gevonden en knollen van de heggerank. Over het schor vloog een sperwer weg. In het struweel zon gen veel heggemussen en winterkoningen. Van twee roodbórsten werd alleen hun "tik" ge hoord. In het duin bloeiden de eerste slee doorns. Veel nog niet bloeiende soorten wer den herkend ook al waren sommige nog maar in een heel vroeg stadium. Overal groeide win- terpastelein en kwam jacobskruiskruid en hondstong op. In het schor werden twee ta- puiten ontdekt. Op de oude trambaan in de Knokkert bloeide de vroegeling. Er werden vuurstenen bekeken en ontdekt werd het uitwerpsel van een marr terachtige. De winter was er nog met twee kepen, en het voorjaar er met drie tjiftjaf fen. We hoorden een grote bonte specht in de essen en vonden bloeiende hondsdraf. En de eerste bloeiende witte dovenetel. In totaal troffen we 13 soorten planten bloeiend aan en 21 soorten die nog niet zo ver waren (b.v. de aronskelk); bovendien 36 soorten vogels (wat was die buizerd mooi v^cbi j l Pieter Paul van Laake. -6- 4-4-1980 Avonturen bij het herstellen van sternvlotjes in het G-rote Gat. een Na ruim uur varen arriveerden we op de plaats van bestemming, waar de politie stond te wach ten. We werden blijkbaar gezien als vandalen want er werd ernstig gevraagd wat we hier zoch ten. Hierop vertelden we (met enige trots) dat we lid waren van het Duumpje. Maar daar hadden ze nog nooit van gehoord, na het noteren van onze naam (Lucien Boerjan, Rien Marijs, Bart Spijkerboer, Martin Jansen) vertelden we van de Stichting het Zeeuwse Landschap, waarop het ineens duidelijk werd. Inmiddels waren er paar onverschrokken boeren gekomen die vroe gen: "Hoe kun je dat nou doen met mijn schuit varen", waarop wij antwoorden, "die schuit komt van een heel andere kant en is niet van u (ze hadden blijkbaar voor niets gebeld). Ook hierna klaarden de gezichten weer op en kwa men de verhalen los bij de omstanders, waar van er een zei: Ik ben vroeger ook altijd lid van het Duumpje geweest. Na een les in varen van R. Jansen (een van de omstanders) gingen we de sternvlotjes herstel len waar we toch voor gekomen waren. Nog een verzoek van de politie Alle belangrijke ac tiviteiten ter land ter zee en in de lucht eerst melden bij de politie.

't Duumpje | 1980 | | pagina 5