badgasten DE VEER BO 01 II Gaat u óók voortaan altijd op het achterdek staan om te kijken welke soorten vogels de hoot volgen? Hoeveel? Hoelang? Wat doen ze? En schrijft u dat ook op? Er is heel wat te zien aan vogels vanaf de hoot. Een mooie waarneming was (overigens vanaf de hoot in Kruiningen) in de nazomer van vorig jaar een volwassen Jan van Gent, die op 25 meter afstand over vloog richting industriegebied Antwerpen. Vanaf de boot in Breskens heb ik onder an dere de volgende soorten gezien: - een stormvogeltje, ik kon niet zien welk soort; - kluten, windkracht 7 uit het oosten, stra lend aprilweer. De boot voer naar Vlis- singen: noordoost en belemmerde een sliert trekkende kluten om oost door te vliegen. Zij draaiden iets bij, gingen sneller vliegen leek het, en gingen vóórlangs vliegend op hun oude koers liggen; - veel andere trekvogels: zwaluwen, spreeu wen, een torenvalk (maar de huismus die op de reling zat in Vlissingen, vloog al na 50 meter terug naar de vaste wal). - een grote jager; - futen, soms tientallen in de winter; - altijd meeuwen, met in de zomerhelft sterns. Een grote stern bleef eens een hele winter over in de haven van Vlis singen -14- Dwergmeeuwtjes lijken een voorkeur te heb ben voor de Walcherse kant; in juni zwom, halverwege, heel ver van bei de kusten, een moedereend met jongen. Pieter Paul van laake ADRESWIJZIGING Het nieuwe adres van de Stichting Het Zeeuwsch Landschap alwaar het secretariaat is gevestigd 1S" Landgoed Landlust, Dorststraat 100 en/of Postbus 25 Heinkenszand Telefoon 01106-2640 CONTRIBUTIE AL BETAALD GELUKKIG. -15-

't Duumpje | 1980 | | pagina 9